You are currently viewing פוסט השראה לכתיבה לקראת שנה חדשה -29 באוגוסט עד 4 בספטמבר

פוסט השראה לכתיבה לקראת שנה חדשה -29 באוגוסט עד 4 בספטמבר

איך לכתוב ברכה לחג ללקוחות

איך לכתוב ברכה מקורית שגם תתאים ללקוחות שלכם ותיגע בהם, ושגם תהייה בעלת ערך לשיווק או מיתוג העסק. ועל מה עוד כדאי לכתוב השבוע? איך לקבל ולתת השראה?

?

לכתוב ברכת חג מקורית שבאמת נוגעת...

שנה טובה ומתוקה, שנה מתוקה מדבש, שנהייה לראש ולא לזנב ושנה מלאה כרימון – כולן ברכות אופייניות לראש השנה שאין בהן שמץ מקוריות, ומתאימות 'לכולם'. בגלל שהן מתאימות 'לכולם', הן גם לא באמת נוגעות במי שמקבל אותן, כי הוא לא מרגיש שיש מישהו שחשב עליו וכתב עבורו. 

ממש כמו שבעסק ובשיווק אנחנו חייבים למצוא את הבידול, גם הברכות לחג שלנו צריכות 'בידול', כדי שהמקבלים ירגישו שמישהו כתב בדיוק אליהם, ויחוו רגש חיובי בעקבות אותה ברכה לחג.  הדבר נכון, אגב, לא רק ללקוחות, אלא לכל אדם שמקבל מכם ברכה. כל אדם קרוב ירצה להרגיש שהברכה ששלחתם אליו אינה משהו גנרי שנשלח לכל אדם באשר הוא, אלא שהושקעה בה מחשבה כדי שתתאים עבורו. זו הסיבה שהרבה אנשים סולדים מן הברכות בסלולרי שמועברות ללא אבחנה לאנשי קשר רבים.  עוד לפני שאמליץ על התאמת הברכה ללקוחות שלכם, אני ממליצה לחשוב רגע לפני כתיבה או העברה של ברכה לחג לכל המקורבים: נסו להתאים. גם אם קיבלתם ברכה שמאד אהבתם, נסו לחשוב רגע לפני שאתם מעבירים אותה הלאה. מי היה שמח לקבל כזו ברכה? למי הברכה הזו מתאימה? והוסיפו שתיים-שלוש מילים לאותו אדם, כדי שירגיש שחשבתם עליו ולא העברתם 'סתם' בלי מחשבה. בהמשך תגלו משהו שיצרתי עבורכם כדי לעזור לכתוב ברכה מאד פשוטה אך מותאמת אישית. 

ברכות ללקוחות

מדוע בכלל  השתרש המנהג של לשלוח ברכות ללקוחות? 
מלבד העובדה כי מדובר במעשה חיובי ובעל ערך לשמירת הקשר עם הלקוחות, לברכה יכול להיות תפקיד שיווקי בעל ערך. 1) לשמור אתכם ואת העסק שלכם בזיכרון של הלקוח בצורה חיובית. 2) לחזק את המיתוג והבידול שלכם או של העסק במוחו של הלקוח.

אני רוצה לעודד אתכם לכתוב ללקוחותיכם ברכות שבאמת יגעו בהם, ושבאותו הזמן גם יזכירו להם אתכם בהקשר חיובי ויחזקו את המיתוג. אני מציעה ברכות משלושה סוגים. 

להתמקד במטרה שהשירות או המוצר שלכם עוזר להם להשיג:
כאשר אתם מברכים את הלקוחות שלכם, זה לא כמו כשהדודה או חבר מהעבודה מברך. מטרת הקשר ביניכם הוא להשיג משהו מסוים. חשוב לשים לב שהדבר שברצונם להשיג אינו בהכרח הדבר עצמו, אלא משהו מעבר. לדוגמה: מי שמגיע לבית העסק שלכם כדי לעבור בחינה באנגלית, הידע באנגלית שיעזור לו לעבור את הבחינה הוא רק האמצעי. המטרה יכולה להיות השכלה או פרנסה, ויכולות להיות גם מטרות משניות. 

חשוב לשים לב לכתוב את הברכה בצורה חיובית, גם אם הסיבה שהביאה את הלקוחות אליכם היא הכאב, ולא העונג. לדוגמה: במקום "שנה בלי כאבים", אפשר לכתוב "שנה של חופש מכאב". 

ברכה גנרית עם טוויסט
בגישה זו אנחנו "מתלבשים" על ברכה מהסוג הרגיל, ויוצרים בה שינוי שיהיה  מובן וברור בעיקר ללקוחות שלכם. ה'טוויסט' יכול להיות הומוריסטי ולהשתמש במילים או ביטויים שמאפיינים את העסק או התחום שלכם,  בז'רגון שמאפיין אתכם, או אפילו בבדיחה פנימית. 
לדוגמה: "שנה מתוקה מסטיביה", לעסק שעוסק בירידה במשקל. אם יש לכם משפט אופייני שלקוחותיכם מכירים, זה יהיה אפילו יותר מוצלח. 

אפשרות אחרת היא להשתמש בגרפיקה שמעבירה את המסר שלכם בצורה הכי ברורה. לדוגמה "שנה מלאה כרימון" יכולה לבוא עם איור של רימון ובתוכו עובר, אם הלקוחות שלכם מייחלים להריון. 

 ברכה שימושית – ברכה שהיא מתנה
אנחנו כבר יודעים שלמילים שלנו יכול להיות הרבה ערך, ואם נמצא מילים שיש להן ערך שימושי עבור הלקוחות, הם יכולים להרגיש שהם ממש קיבלו 'מתנה'. (אפשר, כמובן, להפוך אותן גם למתנה פיזית של ממש). 

אני אוהבת במיוחד את הברכות השימושיות, ובמיוחד את אלה שהן כל-כך שימושיות, שיגרמו למי שמקבל אותן לשמור אותן קרוב אליהם ולהשתמש בתוכן שבהן לעיתים קרובות. יועצת עבור הורים לתינוקות יכולה לשלב "מילון" שימושי לפיענוח שפת התינוקות, טכנאי מחשבים יכול לכתוב מדריך קצר לפתרון בעיות מחשבים שכיחות, שניתן לפתור באופן עצמאי. אני מאמינה שתוכן כזה יזכה למקום של כבוד, ובמשך כל השנה יישלף בעת הצורך. 

רוצים שאעזור לכם לחשוב על ברכה כזו ולכתוב אותה? מוזמנים לכתוב אלי כאן

בשנה שעברה חשבתי על ברכה שימושית לעוקבים שלי, וכתבתי טבלה שבעזרתה ניתן להרכיב ברכת "שנה טובה" לפי אותיות תשפ"א. אני מצרפת כאן את הברכה המקורית, ופשוט בטור של האות האחרונה (ב') הוספתי לכבוד השנה החדשה מילים באות ב' (במקום המילים ב-א' שהופיעו בשנה שעברה).

ספרו לי אם היא שימושית עבורכם, ליצירת ברכות מותאמות אישית.

לשאוב השראה מכל מה שאקטואלי

 

👈 רומן זדורוב משתחרר מהכלא / משפט חוזר

 הנושא הוא לא האם רומן זדורוב אשם או חף מפשע, אלא האם אנחנו מוכנים להאמין שאולי עשינו טעות (אנחנו כפרטים, או אנחנו כחברה) ויכולים או מסוגלים להסתכל על המציאות מחדש במבט אחר. האם אנחנו יכולים להסתכל על הראיות, ישנות וחדשות,  ולהודות שאולי יש צל של ספק, ומי שאמרנו שהוא אשם, לא בטוח אשם? איפה עוד בחיינו שפטנו מישהו, ואז התקשינו לשחרר? האם אנחנו מוכנים לקבל את העובדה שמי ששילם את המחיר, שילם לשווא? אולי הוא, או אדם אחר, או אמנחנו, שילמנו על לא עוול בכפנו? האם העובדה שאת מה שאבד כבר אי אפשר להשיב תגרום לנו להימנע מלבחון את המצב במחדש, או אולי שווה בכל זאת לבדוק מה האמת?

מה נדרש מאתנו כדי להעמיד בספק את מה שהיינו בטוחים זמן רב שהוא האמת? מה התועלת? מתי מגיע הזמן  שבו אנחנו בכל זאת מבינים שאין מנוס מלעשות 'משפט חוזר', לחשב מסלול מחדש….לבדוק את הקונספציה מחדש? 

👈 התחלות

השבוע הקרוב מסמן יותר מתמיד התחלות – חודש חדש, שנת לימודים חדשה, וגם שנה עברית חדשה קרובה עד מאד.

שנת לימודים חדשה בבתי הספר ובגנים זו התרגשות גדולה, והזדמנות לשתף מתוך הזיכרונות שלנו, כילדים או כהורים, לעזור ולתמוך בעוקבים שלנו, בילדים ובהורים ששולחים ילדים לשנה חדשה בגן, בכיתה א', או בבית ספר חדש, או הסתגלות למורה חדשה, או במעבר מחופש גדול לחזרה ללימודים.

זו הזדמנות לכתוב על חזרה לשגרת היום או רכישת שגרה חדשה, על תזונה (ארוחת בוקר, ארוחת עשר), על חזרה למשמעת ושיעורי בית. אפשר לכתוב גם על יצירת קשרים חברתיים כמו גם על סנקציות חברתיות, וכל מה שמתקשר לנו עם ההתמודדות בבית הספר. כדאי לזכור שחלק מלקוחותיכם יכולים להיות מורים, וגם אליהם אפשר לכתוב. למה הם זקוקים עם פתיחת שנת הלימודים?

חישבו על הקהל שלכם באופן ספציפי – האם להם יש אתגר מיוחד שקשורים לפתיחת שנת הלימודים? ואם כן, איך אתם יכולים לעזור?

 

👈 סיכום שנה

בקרוב מאד יתחילו סיכומים בכל תחומי החיים – מה הסיכום שלכם לשנת תשפ"א?
אפשר להצטרף לסיכומי השנה הכלליים, כמו הסיכומים שנעשים בכל העיתונים או תחנות הרדיו. פשוט לבחור את חמשת או עשרת הגדולים שלכם בכל תחום שאתם רוצים. אבל תוכלו לעשות גם את ה"מצעד השנתי" שלכם בכל תחום שרלוונטי אליכם.
למשל, אם אתם יוצרי תוכן, תוכלו לעשות את 'מצעד' התכנים הכי טובים, בין אם זה פודקאסט, מאמר או פוסט. אם אתם אמנים בתחומכם, תוכלו לעשות את ה'מצעד' של היצירות שלכם, בין אם אלו בגדים, בתים, פסלים, עוגות או עיצובים. 
ואם אתם פותרים בעיות, תוכלו לעשות את רשימת ה'בעיות הפופולריות' של השנה אחרונה. 

תוכלו לעשות גם סיכום של ההתפתחות העסקית בשנה האחרונה, או כל סיכום אחר. 

ימים מיוחדים בשנה

הבנות שלי בדרך ליום הראשון בכיתה א' -- בשנה שעברה
 

👈  יום ב 30 באוגוסט – יום המודעות לאבל (GRIEF) הבינלאומי.

אבל הוא תופעה טבעית בעקבות אובדן (לא רק של אדם אהוב, כל אובדן),  ומטפלים בבריאות הנפש נוטים לדבר על התופעה לא מעט. אך ביום שבו מציינים בכל העולם את המודעות לאבל והשלכותיו, זו הזדמנות של אנשי מקצוע מתחומים שונים להתייחס לנושא. 

אז איך האבל משפיע על העבודה? איך אבל משפיע על התזונה? איך העצבות והאבל משפיעים על הבריאות הפיזית, ומה יכול לעזור? כיצד האבל מתבטא באמנות ויצירה, וכיצד התבוננות באמנות משפיע על האבל? כיצד האבל יכול לשנות אותנו, איך נעצב פינת זיכרון בבית? האם האבל משפיע על האופן שבו מתלבשים או מתנהלים, ואיך משפיע על ההרגלים שלנו ועל האמונות שלנו?  ואיך הוא משפיע המצב הכלכלי או המשפטי?

כל בעל מקצוע מומחה בתחומו יכול לחשוב כיצד האבל יכול להשפיע על הלקוחות שלו, וכיצד ניתן לעזור, להקל, להבין או לפתח את המודעות של הקוראים לנושא. 

👈 יום רביעי 1 בספטמבר – היום הראשון ללימודים

התוכן עבור הראשון בספטמבר שונה מעט מאשר התוכן שתכתבו 'לקראת החזרה ללימודים' או על 'התחלות'.  כמובן שביום עצמו אפשר לכתוב על התחלות וכל מה שכרוך בהן, אבל אפשר גם להתייחס באופן ספציפי ליום המיוחד הזה, שכל אחד מאתנו עבר. 

באמצעי התקשורת ידברו על מספרים וסטטיסטיקות, ידברו על "מתווים", יראיינו אולי מורים ותלמידים והורים שיש להם סיפור מיוחד. אולי גם לכם או ללקוחות שלכם יש סיפור כזה?  בשנה שעברה אני סיפרתי את הסיפור שלי, כאימא שהכניסה לכיתה א' שלוש בנות בו זמנית – כל אחת לכיתה אחרת באותה שכבה. אולי לא לכל אחד יש סיפור כזה – אבל לכל אחד יש סיפור. 

ואיך תקשרו את הסיפור הזה לקידום העסק? כמו תמיד – כאשר תתמקדו בערכים שמלווים אתכם מאז ועד היום, בתכונות שמאפיינת אתכם וחשובה לעסק (לדוגמה: "כבר בכיתה א' הייתי מסודרת" למישהי שיש לה עסק לארגון וסידור הבית, או "כבר ביום הראשון ללימודים המורה התפעלה מהקישוטים שעשיתי למחברות", לגרפיקאית) ועוד ועוד. 

 

השראה מספר

הפעם לא רק השראה - אלא ספר באורך מלא להאזנה, ספר שהוא 'מתנה'

The Big Leap  של גאי הנדריקס הוא ספר שיכול לעשות את השנה הבאה עלינו לטובה הרבה יותר טובה ומתוקה! אפילו אם לא תתממש ההבטחה "לקחת את החיים שלכם לרמה הבאה", הוא יגרום לכם לחשוב בצורה אחרת לגמרי על העסק שלכם, ויגלה לכם איך תוכלו ליהנות יותר מהעבודה. 

לפני כמה שבועות קיבלתי המלצה על הספר הזה, כולל הלינק להאזנה לאודיובוק השלם, מגליה נתן אפשטיין,  (אותה גם ראיינתי לפני כשנה לבלוג  על הדרך שעשתה מעסק בתחילת הדרך לעסק מצליח.  בזכות תוכן טוב.)

הספר "הקפיצה הגדולה" מעודד אנשים (לא רק אנשי עסקים) להגיע למצב שבו הם נמצאים רוב הזמן באזור הגאונות שלהם. "אזור הגאונות" הוא השלב שבו אנחנו עושים את מה שאנחנו הכי טובים בו ומרוויחים ממנו, וזה בכלל לא מרגיש לנו שזו עבודה. מכירים משהו כזה, שאתם עושים הרבה יותר טוב מאחרים ושהוא גם בא לכם בקלות? אחלה! עכשיו תבדקו איך אתם יכולים לגרום לכך שזה הדבר שתעשו רוב הזמן, ותקבלו על כך לא מעט כסף. את כל שאר הדברים שלא באים לכם כל-כך בקלות, אתם תשאירו למישהו אחר…

הספר מתיימר ללמד את המאזינים צעד אחר צעד, איך עושים את זה. אני האזנתי לכולו. לא יודעת אם אני סומכת על כך שהדברים יקרו בדיוק כפי שנכתב בספר, אבל אני כן יכולה לומר שבמהלך ההאזנה קרה לי דבר מה מאד משמעותי.

בין שאר הדברים שהסופר מספר עליהם, הוא ממליץ לאמץ מנטרה מסוימת. הוא מספר על המנטרה שהוא אימץ, ושאותה הוא אומר לעצמו כמה פעמים ביום, כמו סוג של תפילה. למרות שאני ממש לא נוטה לאמץ כל המלצה  שנאמרת בספרי עזרה עצמית מהסוג הזה, היה משהו במנטרה הזו שמאד התחברתי אליה. אבל זו לא הסיבה שבגללה אני כותבת על כך. כמה ימים אחרי שהתחלתי בעצמי למלמל את המנטרה הזו כמה פעמים ביום (אני עדיין משנה מדי פעם את המשפט, מנסה להתאים את המנטרה למה שהכי מדויק לי), פתאום קרה משהו נפלא!  משהו שלא האמנתי שיקרה! שפע מפתיע שהיה מול עייני ולא ראיתי אותו עד אז, וכמו הגיע בזכות הפתיחות וההתרחבות הזו שלי, לקבל עוד שפע, אהבה והצלחה. 

זו המנטרה, בתרגום חופשי שלי:

"כל יום אני מתרחבת ומכניסה לחיי עוד שפע, אהבה והצלחה, ומעוררת השראה גם באחרים לעשות כך". 

האזנה נעימה ופורייה. 

 

קיבלת השראה כדי לכתוב תוכן? מזמינה אותך להזמין עכשיו מישהו לעקוב אחרי הבלוג הזה... הרשמה בתחתית העמוד

Facebook
LinkedIn

 

צרו עמי קשר  לכל שאלה (שיחת יעוץ ראשונה מתנה! ) 

 

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. delta 8 Thc carts

  I am not sure where you're getting your information, but
  great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more.

  Thanks for great information I was looking for this info
  for my mission.

  Feel free to surf to my web-site; delta 8 Thc carts

 2. Hi, Neat post. There is a problem with your website
  in internet explorer, may test this? IE still is the marketplace chief and a good
  section of other people will leave out your wonderful writing
  because of this problem.

  Also visit my page; plus cbd oil gummies for sleep

 3. cbd lube

  Fantastic beat ! I wish to apprentice even as you amend your web
  site, how can i subscribe for a weblog web site? The account aided me a appropriate deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided vibrant transparent idea

 4. cbd oil brands

  Wow, that's what I was seeking for, what a stuff! present here
  at this website, thanks admin of this website.

 5. CBD Oil for Dogs

  Nice blog right here! Also your site rather a lot up
  fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link in your host?

  I desire my web site loaded up as fast as yours lol

 6. Jame

  My family always say that I am wasting my time here
  at web, however I know I am getting knowledge daily by reading such
  good content.

 7. Wonderful, what a webpage it is! This webpage provides helpful facts
  to us, keep it up.

 8. CBD Lube

  keep up the good work

כתיבת תגובה