פוסט השראה לכתיבה 27 ביוני עד 3 ביולי

איך "לעלות כיתה" עם התוכן שלך?

הפוסט ליוצרי תוכן - השראה לתוכן שיהיה לך כיף לכתוב!

לא חסרים רעיונות לתוכן! צריך רק להתבונן מסביב ולשאול את עצמך...

אתמול, במסיבת הסיום של שכבת א' בבית הספר של הבנות שלי, פגשתי יוצרת תוכן מצליחה בשם לירון.
מה זאת אומרת מצליחה? 
יש לה למעלה מ-20 אלף עוקבים שמתעניינים במה שיש לה לומר. 

הופתעתי כשהיא סיפרה לי שהיא פעילה ברשת בסך הכל שנה. זה התחיל בתקופת הקורונה, כשהיא הייתה בחל"ת ומיעטה מאד לצאת מהבית, בגלל שהיא סוכרתית ובקבוצת סיכון. בהכשרתה היא נטורופטית, אז היא פתחה את הקבוצה "הרפתקאותינו בממלכת הסוכרת" והחלה להעלות בפייסבוק ובאינסטגרם תכנים בחינם. 

נראה שללירון זה מגיע באופן טבעי. התרשמתי שכאשר היא מדברת על סוכרת ועל אורח החיים של סוכרתיים ומה אפשר וצריך לעשות – היא יכולה להמשיך בלי סוף. זה פשוט בנפשה! כששאלתי אותה "איך יש לך רעיונות כדי לכתוב ולהעלות סרטון או פוסט כל יום"? היא ענתה לי "אין סוף לרעיונות.  לפעמים יש חמישה רעיונות בדקה". אבל איך הם בכל זאת מגיעים? התעקשתי לשאול. חשוב לי להכיר שיטות של אחרים, כדי שאוכל להמליץ למי שמתקשה במציאת רעיונות לתוכן. 

"פשוט אני חיה את החיים שלי, ובכל מצב שואלת את עצמי אם יש פה משהו שיכול לעזור לקהילה שלי", היא ענתה. "לדוגמה, אני רואה את השולחן פה עם כל החטיפים והעוגות והפירות, והשערות סבתא והשתייה המתוקה, ואני שואלת את עצמי "לאן זה הולך? איך אפשר לעזור לילדים שלנו?". ומיד הלכה לצלם תמונה, ולכתוב פוסט על איך להתמודד עם השולחנות עמוסי הסוכר במסיבות סוף השנה. 

נדמה לי שללירון קל לכתוב את התוכן שלה, כי יש לה תשוקה גדולה לעזור לציבור רחב להתמודד עם השלכות מחלת הסוכרת. היא אף טוענת שזו הדרך שלה לנתב את ה'כעס' שיש לה על הסוכרת, שהיא לא ביקשה אותה, למקום טוב. היא פועלת באמת ממניעים של שליחות וברוחב לב, ומייצרת תוכן חינמי בעל ערך לקהילה גדולה. 
אבל האם אפשר להרוויח מזה?

בהחלט שאפשר. כאשר יוצרים קהילה, עוזרים ובונים אוטוריטה, אפשר להפוך אותם בקלות לרווחים במגוון דרכים. על כך – בהמשך הפוסט,  ב"המלצה על ספר"

לשאוב השראה מאקטואליה מקומית ועולמית

 

👈 מזגנים

כאילו שמזג האוויר יודע לקרוא את לוח השנה, בדיוק ביום הרשמי הראשון של הקיץ החום "עלה רמה" ומשם לא מוכן לרדת.  כבר שבוע שאני במשחק עם המזגן – בין קר מדי לבין "חם רצח…" (כפי שהילדות שלי אומרות…). 
בדיוק השבוע גם הטמפרטורה של המזגן ברכבת ישראל עשתה כותרות (בזכות שרת התחבורה מירב מיכאלי, שאמרה שזה לא בסדר שהבנות יקפאו, בגלל שהטממפרטורה הרצויה נקבעת על ידי הבנים).  
ובנוסף, אם לא שמתם לב, אז גם צננת המזגנים כבר כאן. 
עוד לא כתבתם על מזגנים?  זה הזמן! 

יש לכם קליניקה או משרד? דברו על הטממפרטורה, איך אתם מתאימים אותה, האם מתחשבים בלקוחות? אולי יעניין את העוקבים שלך לשמוע האם גם לפי הסטטיסטיקה שלך לבנות יותר קר מאשר לבנים? ומה בעצם משפיע על זה?
האם יש מצבים רפואיים שמשפיעים על תחושת הקור או החום?
מה גורם למישהו להיות יותר רגיש או פחות רגיש לחום או קור?
אולי יש לך הצעה מה ללבוש כדי לא להתקרר, 

וגם ברמה הפרקטית – ניקוי המזגן, תחזוקת המזגן, הדרך הנכונה לחסוך בהוצאות החשמל. איך עוד להתחמם?  אוכל מחמם, איך לשמור על חום האוכל בחדר ממזוג….ועוד. 

👈  "עולים כיתה" – תקופת מעבר

לי יש שלוש בנות שעולות לכיתה ב', ולכם? 
בנוסף, גם אני ממש בדרך "לעלות כיתה", כי אני מתכננת את הוובינר הראשון שלי (ב-19.7, פרטים למטה). אז איך אתם 'עולים כיתה' בעסק? ספרו על כך. 

אם אתם עוסקים בתחום החינוך, ספרו לקהל שלכם (הורים או נוער) איך להכין את עצמם בנינוחות לשנה הבאה, אם אתם מאמנים ניתן לתת המלצות איך להכין את עצמם מנטלית ולהשיג יעדים – בזמן החופש או במהלך השנה.  אפשר להתייחס לעבודה של בני הנוער בזמן החופשה, ואיך להפוך את הקיץ לחוויה. 

ברמה הפסיכולוגית, המנטלית וגם הרוחנית,  אפשר לדבר על תקופה של מעברים ושל צמיחה, התפתחות, הכנה לקראת השלב הבא, וגם על הקשיים, המשברים, המקרים שבהם זה לא עובד ו"נשארים כיתה". (מאד חשוב לשים לב ולדבר גם אל המיעוט – אין הרבה תכנים שמדברים אליהם).  

תקופת מעבר כמו הקיץ היא גם הזדמנות גם לתהליכים נוספים: בתזונה, מעבר דירה, קורסים שרצינו לעשות, שינוי הרגלים, חופשה משפחתית, וכדומה. שימו לב לקהלי היעד המתאימים, ומי שבאמת 'מושפע' מתקופת המעבר והחופשה: מורים, בני נוער, הורים לילדים קטנים (לא תינוקות). החופש לא משפיע על כולם באותו אופן. 

👈 התחלת יולי – סיום החל"ת

קהל היעד במקרה זה יהיה בעיקר צעירים שנהנו במשך חודשים ארוכים מהכנסה ללא עבודה, אבל גם ההורים שלהם, בני הזוג, ומעסיקים פוטנציאליים. 
ניתן לכתוב על ההשפעה הפסיכולוגית של התקופה הארוכה, על הקושי לחזור לפעילות, תרגילים והמלצות לחזרה חלקה ונינוחה לעבודה, טיפים, מהי התמיכה שהם זקוקים לה מהסביבה? איך מעסיקים יכולים לעזור להם להתחיל ברגל ימין? איך למצוא את המועמדים הנכונים, או לחילופין – איך לסמן שאתה מועמד טוב? איך להחליט על העבודה הנכונה והמתאימה לי? 
וגם – איך להרוויח כסף כעצמאי, אם עוד לא מצאת עבודה? 

כדאי שכל כל אחד מאתנו יחשוב איך אפשר לעזור לאותם אנשים, כדי שיחזרו להיות 'יצרנים'. אחרי שמדינת ישראל הוציאה על מחלת החל"ת 39.1 מיליארד שקלים, חשוב שאותם אנשים יוכלו להשתלב בקלות ובמהרה בשוק העבודה, והם יחזרו להרוויח וגם להועיל לחברה ולמדינה. זה האינטרס של כולנו שזה יקרה!

יש לכם איך לעזור,  באמצעות תוכן או בדרך אחרת? תבורכו! 

השראה מימים מיוחדים בשנה

ימים מיוחדים בשנה  יכולים להיות ימים אשר זוכים למעמד מיוחד ומקבלים הכרה מארגון כמו האו"ם, ויכולים להיות גם החלטות שרירותיות של גורמים לא רשמיים. 

כאשר מדובר ביום, שבוע או חודש שיש להם ביטוי ממשי במציאות (כמו יוני – שהפך ל"חודש הגאווה" ובו הרבה אירועים שבאמת משפיעים על אנשים), כדאי, ממש כמו לקראת חגי ישראל, להתייחס אליהם בתוכן (כמובן, כל עוד זה רלוונטי לקהל שלך).  

לצד זה, יש במהלך כל חודש מאות 'ימים מיוחדים' , שיכולים פשוט לתת לכם השראה וכיוון. 
במקום לבחור עבורך את היום המתאים השבוע, אני מציעה לך לבחור בעצמך אם להתייחס ל"יום משקפי השמש הבינלאומי" (27.6) , "יום הפירסינג הבינלאומי" (28.6), "יום המצלמה" (27.6) , "יום הרשת החברתית" (30.6) או עשרות ימים מיוחדים אחרים.  והכל דרך האתר : 
Days of the year. 

רעיונות לתוכן תוכלו לקבל מקריאה מעמיקה יותר על המקור של כל אחד מן הימים שמושכים אתכם. 

👈 1 ביולי – יום המחצית השנייה של השנה. אני כן רוצה להתייחס ליום המחצית השנייה, כי לרוב אנחנו מגיעים אליו לגמרי מופתעים, וזהו יום מתאים לסיכומים.  נכון, חצי שנה היא לא שנה, אבל בגלל החיבה הרבה שלנו לסיכומים – נסו למצוא  אם אתם כבר יכולים לסכם משהו.
לא פעם, מתוך 'סיכום' של הנעשה לא רק בתחום שלכם, אלא בעסק שלכם (מה פיתחתם, מה התקדם, מה נתקע, למי עזרתם, מה למדתם? מה לימדתם? מה קראתם?)  רק מתוך המחקר הקטן הזה, יתגבשו לכם כל-כך הרבה תכנים לפוסטים ומאמרים, שלא יהיה צורך בכלל בהשראה נוספת. 

👈 יוניחודש ספרי האודיו:  יוני אומנם עומד להסתיים, אבל אני אחטא לעצמי אם לא אתייחס לחודש ספרי האודיו ואספר לכם כיצד ספרי האודיו שינו את חיי! 
בחודש נובמבר 2017  הורדתי לראשונה את האפליקציה AUDIBLE לטלפון שלי, והפכתי לחברה במועדון המעריצים של ספרי האודיו. (סתם, אין כזה מועדון….אבל צריך להיות!). כי מאז החיים שלי השתנו.  
זמן ההאזנה שלי לספרים עד כה, לפי האפליקציה, היה 80 ימים, 10 חודשים ו-70 דקות.  האזנתי לפחות לספר אחד בחודש (ולרוב יותר), ולפחות מחצית מן הספרים היו ספרים מקצועיים בתחום העסקים, השיווק והכתיבה, שאין שום סיכוי שהייתי נחשפת אליהם בדרך אחרת. לא רק בגלל שרובם לא תורגמו לעברית, אלא גם בגלל שהיכולת שלי לקרוא נמוכה בהרבה מאשר היכולת שלי להאזין. כשאני מאזינה לספר אני יכולה בו זמנית לעשות את עבודות הבית, לעסוק בספורט, ללכת ברגל ממקום למקום, להמתין בתור או לנסוע ברכב. 

יש כמובן גם ספרי שמע בעברית, אבל אני יכולה בלב שלם להמליץ על AUDIBLE, שבאמת, ולא רק כביטוי, שינה לי את החיים. 
(וכמובן שיש 30 יום ניסיון חינם

יום מיוחד אחד - שייתן רעיונות להמון תוכן

סיכום חצי שנתי

audible

השראה מימים מיוחדים בהיסטוריה

מזל טוב ל- הלן קלר

הלן קלר היא דמות מעוררת השראה בכל מובן. עיוורת, חירשת, אשה שנולדה ב-1 ביולי 1880 ונאבקה והפכה לפעילה חברתית פורצת דרך בתחומה.  בתחילת שנות ה-50 היא אף ביקרה במדינת ישראל הצעירה. 
מה היית רוצה ללמוד ממנה, ולהעביר הלאה לקהל שלך?
אולי היית רוצה להמליץ על ספרים אודותיה?
 
מי שעקב אחר #פוסט_השראה_לכתיבה בחודשים האחרונים, יכול לשים לב שכמו ה"ימים המיוחדים בשנה" גם ה"ימים מיוחדים בהיסטוריה" הם רק תירוץ לכתוב על נושאים ועל דברים שמעניינים אותך בכל מקרה, ותפקידם לתת לך השראה או 'תירוץ' לכתוב עליהם. 
 
גם הפעם אני רוצה להציע שכל אחד ייכנס בעצמו ללינק הזה ויקרא על הימים המיוחדים בשבוע הבא עלינו לטובה. 
אני נוהגת להיכנס לשירות של ויקיפדיה בעברית "היום בהיסטוריה" ולחפש בכל חודש את הימים עליהם אני רוצה לכתוב. 
על מנת שהחיפוש והחבירה שלך יהיו קלים ומוצלחים, חשוב שיהיה לך ברור מהם הערכים בהם העסק שלך תומך. חשוב לגבש מראש מהם המסרים ומהן האמונות שברצונך להעביר הלאה או לקדם בקרב הקהל שלך. 
 
 👈 ב-2 ביולי 1900 התקיימה טיסת הצפלין הראשונה. צפלין הינה ספינת אוויר קלה מהאוויר אשר פותחה בראשית המאה ה-20 על ידי הרוזן פרדיננד פון צפלין. הצפלין היה כלי תחבורה אשר פעל בתחילת המאה לצרכים צבאיים וכן לצרכים אזרחיים. הצפלינים הופעלו גם לצרכים תיירותיים ברחבי אירופה, והיו אפילו טיסות טרנס-אטלנטיות מאירופה לאמריקה. 
הצפלינים הגיעו לשיא פריחתם בשנות ה-20 ותחילת שנות ה-30 של המאה ה-20, ולפחות אחד מהם הגיע גם לארץ ישראל,  עד שב-1937 אירע אסון ההינדרבורג. ספינת צפלין שהמריאה מגרמניה, נשרפה כליל בעת הנחיתה בניו-ג'רזי, ו-35 הנוסעים ואנשי הצוות שבה נהרגו. בכך בא אל קיצו עידן הצפלינים. אבל האם עתידים הצפלינים לקום לתחייה?
 
מחירן הזול של טיסות התיירות גורמות לזינוק במספר הטיסות הסדירות, וגורמות לעליה תלולה בשימוש בדלקים מזהמים. אחד הפתרונות עליהם מצביעים לפתרון הבעיה, הוא חזרה לטיסות הצפלין. החל משנת 2001 החלה בפעילותה חברה מסחרית המפעילה טיסות צפלין. מה דעתכם על טיסה בצפלין?
 
יחד עם ההתפתחות המואצת, אנו רואים גם פגיעה עצומה בסביבה ושינויים נוספים שאינם בהכרח חיוביים. 
איזה שירות או טכנולוגיה ישנה היית 'מקים לתחייה' כדי לשפר את ההווה והעתיד שלנו? מה יעניין את הקהל שלך לשמוע על שירותי הצפלין החדשים? האם בתחום שלך יש מגמה של חזרה ל'טכנולוגיה' ישנה או פרדיגמות של פעם? מה הסיבה לכך, והאם מעניין אותך להעמיק בכך בעצמך, ולספר לקהל העוקבים שלך?
 

השראה מספר : דונאלד מילר - Marketing made simple

מה למדתי מהספר Marketing made simple  מאת  Donald Miller?
מילר הוא סופר, שהפך לאיש שיווק שמתמחה ב'לספר סיפור', כאשר הספר הספציפי הזה מתמקד בלספר את הסיפור שלך באמצעות עמוד הבית באתר (או דף נחיתה), המלווה בקמפיין דיוור במייל. 
הרעיון שהייתי רוצה להעביר כאן בקצרה הוא  מה שמילר מכנה  ONE LINER- שורה אחת אשר מופיעה בראש העמוד, ומספרת בקצרה את כל הסיפור. 
הוא קורא לו "משפט הקסם שלך" – מילים שפותחות את הראש של הלקוחות וnעוררות בהם סקרנות. 
 
מבנה המשפט פשוט יחסית : מתחילים בבעיה אמיתית,  ממשיכים בפתרון הקשור לבעיה,  ומסיימים בתוצאה הרצויה
 לדוגמא
הרבה בעלי עסקים לא אוהבים לכתוב תוכן שיווקי ומתקשים למשוך לקוחות חדשים,
לכן אני מציעה תכנית ליווי אישית לכתיבה בתשוקה,
כך שהם מצליחים לכתוב בהנאה ובאופן קבוע תוכן שמושך את הלקוחות המדויקים להם.
 
מזמינה אתכם לכתוב לי את ה ONE LINER שלכם! 
 
 
 לא לשכוח – התוכן הוא הדרך שלך להיות מה שברצונך להיות,  ולשנות מה שהיית רוצה לשנות – כבר עכשיו!

אם מעניין אותך להבין מה הדבר הזה שברצונך להעביר הלאה, כדי להאיר את הדרך לעוקבים שלכם 
,
אני ממליצה לך לחפש את התשוקה שיש בך, באמצעות השאלות במדריך הזה שכ
תבתי https://bit.ly/36ZJclq . 

קיבלת ערך? אני כאן כל יום ה'!

בכל שבוע אני מעלה כאן באתר רעיונות לשיווק באמצעות תוכן שרלוונטי לשבוע הבא- תוכן לרשתות חברתיות, וכן רעיונות לפוסטים בבלוג ומאמרים לאתר שלך. 
לקבלת הפוסט למייל שלך מומלץ להירשם בתחתית העמוד. 

צרו עמי קשר  לייעוץ נוסף (שיחה ראשונה מתנה! ) 

 

המלצה לקריאה נוספת   

לפוסט הזה יש 90 תגובות

 1. רעות

  אהבתי את הפוסט:)

 2. Fxzczl

  order pioglitazone online cheap actos oral purchase viagra sale

 3. bambu4d login

  I am truly thankful to the owner of this web site who has shared this fantastic piece of writing at at this place.

 4. bambu4d

  Nice post. I learn something totally new and challenging on websites

 5. nontonia

  I do not even understand how I ended up here, but I assumed this publish used to be great

 6. rtp bambu4d

  Cool that really helps, thank you.

 7. bambu4d

  naturally like your web site however you need to take a look at the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to tell the truth on the other hand I will surely come again again.

 8. slot gacor terpercaya

  Awesome! Its genuinely remarkable post, I have got much clear idea regarding from this post

 9. layarkaca21

  Great information shared.. really enjoyed reading this post thank you author for sharing this post .. appreciated

 10. bambu4d

  That's good, but I still don't understand the purpose of this page posting, no or what and where do they get material like this.

 11. layarkaca21

  Awesome! Its genuinely remarkable post, I have got much clear idea regarding from this post

 12. bambutogel

  Great information shared.. really enjoyed reading this post thank you author for sharing this post .. appreciated

 13. Mmvlyj

  purchase clobetasol without prescription clobetasol order order cordarone 200mg for sale

 14. For the reason that the admin of this site is working, no uncertainty very quickly it will be renowned, due to its quality contents.

 15. nontonia

  For the reason that the admin of this site is working, no uncertainty very quickly it will be renowned, due to its quality contents.

 16. rtp surga dewa

  I really like reading through a post that can make men and women think. Also, thank you for allowing me to comment!

 17. bambu 4d

  Hi there to all, for the reason that I am genuinely keen of reading this website’s post to be updated on a regular basis. It carries pleasant stuff.

 18. rtp surga dewa

  very informative articles or reviews at this time.

 19. bambu4d

  This is my first time pay a quick visit at here and i am really happy to read everthing at one place

 20. rtp bambu4d

  I really like reading through a post that can make men and women think. Also, thank you for allowing me to comment!

 21. bambuslot

  I am truly thankful to the owner of this web site who has shared this fantastic piece of writing at at this place.

 22. bambu 4d

  I really like reading through a post that can make men and women think. Also, thank you for allowing me to comment!

 23. apk rtp slot

  Very well presented. Every quote was awesome and thanks for sharing the content. Keep sharing and keep motivating others.

 24. taipei togel

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!

 25. live draw togel

  I am truly thankful to the owner of this web site who has shared this fantastic piece of writing at at this place.

 26. bambu4d login

  I am truly thankful to the owner of this web site who has shared this fantastic piece of writing at at this place.

 27. slot demo habanero

  I like the efforts you have put in this, regards for all the great content.

 28. bambubet

  I think this post makes sense and really helps me, so far I'm still confused, after reading the posts on this website I understand.

 29. bandar4d

  I’m often to blogging and i really appreciate your content. The article has actually peaks my interest. I’m going to bookmark your web site and maintain checking for brand spanking new information.

 30. slot deposit bank bsi

  I truly appreciate your technique of writing a blog. I added it to my bookmark site list and will

 31. togel taiwan

  Hi there to all, for the reason that I am genuinely keen of reading this website’s post to be updated on a regular basis. It carries pleasant stuff.

 32. slot online

  I truly appreciate your technique of writing a blog. I added it to my bookmark site list and will

 33. prediksi sgp

  I like the efforts you have put in this, regards for all the great content.

 34. syair toto macau

  I think the content you share is interesting, but for me there is still something missing, because the things discussed above are not important to talk about today.

 35. Bambu4d

  For the reason that the admin of this site is working, no uncertainty very quickly it will be renowned, due to its quality contents.

 36. Focazy

  buy cefdinir 300mg without prescription buy cefdinir buy protonix 20mg pills

 37. Bambu4d

  I truly appreciate your technique of writing a blog. I added it to my bookmark site list and will

כתיבת תגובה