פוסט השראה לכתיבה 1 עד 7 ביולי

יוצר/ יוצרת תוכן? זו הדרך "לעלות כיתה" עם התוכן שלך

הפוסט שיעזור לך לקבל השראה לתוכן שיהיה לך כיף לכתוב!
השראה מהאקטואליה, מהתרבות, מלוח השנה, מההיסטוריה וגם - מהקולגות, מספרים, מלקוחות ומהעוקבים שלך.

יוצרת תוכן: "לא חסרים רעיונות לתוכן! צריך רק להתבונן מסביב ולשאול את עצמך..."

אתמול, במסיבת הסיום של הבנות שלי, שוחחתי בעניין עם יוצרת תוכן מצליחה בשם לירון מידן.
מה זאת אומרת מצליחה? 
יש לה למעלה מ-20 אלף עוקבים שמתעניינים במה שיש לה לומר. 

הופתעתי כשהיא סיפרה לי שהיא פעילה ברשת בסך הכל שנה. זה התחיל בתקופת הקורונה, כשהיא הייתה בחל"ת ומיעטה מאד לצאת מהבית, בגלל שהיא סוכרתית ובקבוצת סיכון. בהכשרתה היא נטורופטית, אז היא פתחה את הקבוצה "הרפתקאותינו בממלכת הסוכרת" והחלה להעלות בפייסבוק ובאינסטגרם תכנים בחינם. 

נראה שללירון זה מגיע באופן טבעי. התרשמתי שכאשר היא מדברת על סוכרת ועל אורח החיים של סוכרתיים ומה אפשר וצריך לעשות – היא יכולה להמשיך בלי סוף. זה פשוט בנפשה! כששאלתי אותה "איך יש לך רעיונות כדי לכתוב ולהעלות סרטון או פוסט כל יום"? היא ענתה לי "אין סוף לרעיונות.  לפעמים יש חמישה רעיונות בדקה". אבל איך הם בכל זאת מגיעים? התעקשתי לשאול. חשוב לי להכיר שיטות של אחרים, כדי שאוכל להמליץ למי שמתקשה במציאת רעיונות לתוכן. 

"פשוט אני חיה את החיים שלי, ובכל מצב שואלת את עצמי אם יש פה משהו שיכול לעזור לקהילה שלי", היא ענתה. "לדוגמה, אני רואה את השולחן פה עם כל החטיפים והעוגות והפירות, והשערות סבתא והשתייה המתוקה, ואני שואלת את עצמי "לאן זה הולך? איך אפשר לעזור לילדים שלנו?". ומיד הלכה לצלם תמונה, ולכתוב פוסט על איך להתמודד עם השולחנות עמוסי הסוכר במסיבות סוף השנה. 

נדמה לי שללירון קל לכתוב את התוכן שלה, כי יש לה תשוקה גדולה לעזור לציבור רחב להתמודד עם השלכות מחלת הסוכרת. היא אף סיפרה בסרטון שזו הדרך שלה לנתב את ה'כעס' שיש לה על הסוכרת, למקום טוב. היא פועלת באמת ממניעים של שליחות וברוחב לב, ומייצרת תוכן חינמי בעל ערך לקהילה גדולה. 
אבל האם זה בעצם שיווק?

בהחלט, ברגע שמוצאים את הדרך להרוויח מהתוכן הזה. כאשר יוצרים קהילה, עוזרים ובונים אוטוריטה, אפשר בקלות ליצור רווחים במגוון דרכים. על כך – בהמשך הפוסט,  ב"המלצה על ספר"

לשאוב השראה מכל מה שאקטואלי

 

👈 מזגנים

כאילו שמזג האוויר יודע לקרוא את לוח השנה, בדיוק ביום הרשמי הראשון של הקיץ החום "עלה רמה" ומשם לא מוכן לרדת.  כבר שבוע שאני במשחק עם המזגן – בין קר מדי לבין "חם רצח…" (כפי שהילדות שלי אומרות…). 
בדיוק השבוע גם הטמפרטורה של המזגן ברכבת ישראל עשתה כותרות (בזכות שרת התחבורה מירב מיכאלי, שאמרה שזה לא בסדר שהבנות יקפאו, בגלל שהטממפרטורה הרצויה נקבעת על ידי הבנים).  
ובנוסף, אם לא שמתם לב, אז גם צננת המזגנים כבר כאן. 
עוד לא יצרת תוכן על מזגנים?  זה הזמן! 

יש לכם קליניקה או משרד? דברו על הטממפרטורה, איך אתם מתאימים אותה, האם מתחשבים בלקוחות? אולי יעניין את העוקבים שלך לשמוע האם גם לפי הסטטיסטיקה שלך לבנות יותר קר מאשר לבנים? ומה בעצם משפיע על זה?
האם יש מצבים רפואיים שמשפיעים על תחושת הקור או החום?
מה גורם למישהו להיות יותר רגיש או פחות רגיש לחום או קור?
אולי יש לך הצעה מה ללבוש כדי לא להתקרר.

ונשמח לתוכן גם ברמה הפרקטית – ניקוי המזגן, תחזוקת המזגן, הדרך הנכונה לחסוך בהוצאות החשמל. איך עוד להתחמם?  אוכל מחמם, איך לשמור על חום האוכל בחדר ממזוג….ועוד. 

👈  "עולים כיתה" – תקופת מעבר

לי יש שלוש בנות שעולות לכיתה ב', ולכם? 
בנוסף, גם אני ממש בדרך "לעלות כיתה", כי אני מתכננת את הוובינר הראשון שלי (ב-19.7, פרטים למטה). אז איך אתם 'עולים כיתה' בעסק? ספרו על כך. 

אם אתם עוסקים בתחום החינוך, ספרו לקהל שלכם (הורים או נוער) איך להכין את עצמם בנינוחות לשנה הבאה, אם אתם מאמנים ניתן לתת המלצות איך להכין את עצמם מנטלית ולהשיג יעדים – בזמן החופש או במהלך השנה.  אפשר להתייחס לעבודה של בני הנוער בזמן החופשה, ואיך להפוך את הקיץ לחוויה. 

ברמה הפסיכולוגית, המנטלית וגם הרוחנית,  אפשר לדבר על תקופה של מעברים ושל צמיחה, התפתחות, הכנה לקראת השלב הבא, וגם על הקשיים, המשברים, המקרים שבהם זה לא עובד ו"נשארים כיתה". (מאד חשוב לשים לב ולדבר גם אל המיעוט – אין הרבה תכנים שמדברים אליהם).  

תקופת מעבר כמו הקיץ היא גם הזדמנות  לתהליכים נוספים: בתזונה, מעבר דירה, שינוי הרגלים, חופשה משפחתית, וכדומה. שימו לב לקהלי היעד המתאימים, ומי שבאמת 'מושפע' מתקופת המעבר והחופשה: מורים, בני נוער, הורים לילדים קטנים (לא תינוקות). החופש הגדול לא משפיע על כולם באותו אופן. 

👈 התחלת יולי – סיום החל"ת

קהל היעד במקרה זה יהיה בעיקר צעירים שנהנו במשך חודשים ארוכים מהכנסה ללא עבודה, אבל גם ההורים שלהם, בני הזוג, ומעסיקים פוטנציאליים. 
ניתן לכתוב על ההשפעה הפסיכולוגית של התקופה הארוכה, על הקושי לחזור לפעילות, על אתגר כלכלי, תרגילים והמלצות לחזרה חלקה ונינוחה לעבודה, טיפים, מהי התמיכה שהם זקוקים לה מהסביבה? איך מעסיקים יכולים לעזור להם להתחיל ברגל ימין? איך למצוא את המועמדים הנכונים, או לחילופין – איך לסמן שאתה מועמד טוב? איך להחליט על העבודה הנכונה והמתאימה לי? 
וגם – איך להרוויח כסף כעצמאי, אם עוד לא מצאת עבודה? 

כדאי שכל כל אחד מאתנו יחשוב איך אפשר לעזור לאותם אנשים, כדי שיחזרו להיות 'יצרנים'. אחרי שמדינת ישראל הוציאה על מחלת החל"ת 39.1 מיליארד שקלים, חשוב שאותם אנשים יוכלו להשתלב בקלות ובמהרה בשוק העבודה, והם יחזרו להרוויח וגם להועיל לחברה ולמדינה. זה האינטרס של כולנו שזה יקרה!

יש לכם איך לעזור,  באמצעות תוכן או בדרך אחרת? תבורכו! 

השראה מימים מיוחדים בשנה

ימים מיוחדים בשבוע הקרוב: היום (חמישי) הוא יום הרגאיי הבינלאומי,  3 ביולי הוא יום ההערכה למזגן (!), הרביעי ביולי, מלבד יום העצמאות של ארה"ב הוא גם "יום הבר-ביקיו", 5 ביולי הוא "יום הביקיני", 6 ביולי הוא גם "יום הנשיקות הבינלאומי" וה- 7.7 הוא יום השוקולד. 
אגב, חודש יולי כולו נחשב ל"חודש הגלידה"

אני מציעה להיכנס לאתר  Days of the year. כדי לקרוא  מעט על הימים המיוחדים האלה והמקור שלהם, ולקבל השראה לכתיבה על משהו משמעותי – או למצוא ימים שמעניינים אותך יותר. 

חשוב לשים לב – ברוב המקרים קהל היעד שלנו לא מכיר את הימים האלה, ולרוב אין להם השפעה על חיי היום-יום שלנו (לעומת מועדי ישראל, למשל). לכן, הסיבה לכתוב עליהם צריכה להיות פשוט רק אם זה "תירוץ טוב" בשביל לכתוב משהו ממש משמעותי ובעל ערך לקהל שלכם.  לכן, אני ממליצה לא להסתפק בלספר על מקור השם "נשיקה צרפתית" ביום הנשיקות הבינלאומי, אלא לספר משהו מעניין או מסקרן שהם באמת לא יודעים, סיפור אישי או סיפור מקרה שיעורר חיבור או הערכה, או עצה שקשורה לנשיקות מתחום המומחיות שלכם, שיכולה באמת לשדרג להם את החיים! 
(איך לקרוא את שפת הגוף כדי לדעת מתי לנשק? איך לשפר את הריח? העצות של הנשקנים הכי טובים? נשיקות מסוג שלא הכרתם… ועוד).

👈 יולי ללא  פלסטיק – 
עסקים שאחד הערכים שלהם הוא שמירה על איכות הסביבה ושאר ערכים "ירוקים", חשוב שהתוכן שלהם יתייחס לערך הזה באופן של תוכן 'מתנה', ללא כל צורך למכור שירות או מוצר. 

אנחנו רוצים, באמצעות התוכן, לגרום לעוקבים להבין עד כמה הפלסטיק מזיק לסביבה ולהיות ערים לכל האלטרנטיבות הקיימות. מאחר שיולי הוא גם 'חודש הפיקניק', חשוב עוד יותר לקשר זאת לשפע הפיקניקים והטיולים. איך נצא לטיול בטבע בלי כלי פלסטיק? איך לארוז כלים מתאימים לפיקניק שאינם כלי פלסטיק חד פעמיים? כמה קל וטוב להיות חלק מקהילה ששומרת על הטבע שלנו ועל הסביבה? 

ככל שהתוכן יהיה יותר פרקטי ויחדש לעוקבים שלכם, יותר אנשים ירצו לשתף אותו. תזכרו – בתוכן שלכם אתם שואפים לקדם רעיון! אתם שואפים לעזור לקהל. אתם רוצים לפתח עם הקהל יחסים. רוצים למכור לו? אחרי שתיצרו יחסי אמון זו בכלל לא תהייה בעיה.

חודש ללא פלסטיק?

השראה מימים מיוחדים בהיסטוריה

נולד בחמישי ביולי - מאיר בנאי

מאיר בנאי הוא הראשון בדור השני של 'שבט הבנאים' שהתפרסם. אחריו פרצו לתודעת הציבור הישראלי גם בני הדודים יובל בנאי ואהוד בנאי, האחות אורנה בנאי והאח אביתר בנאי (עליו גם כתב את אחד השירים הראשונים שלו, אביתר). בעשור האחרון התפרסם גם בנו של מאיר, הזמר נועם בנאי. 
מאיר בנאי נפטר בשנת 2017 מסרטן הוושט, אך הספיק ליצור ולהקליט מתחילת שנות השמונים עשרות שירים שמלווים את חיינו. 

ואולי המילים הללו מתוך "שירו של שפשף" ( פסקול הסרט 'שבורים') ייתנו לכם השראה: "מה אני אני רק בן אדם / אני חי ועובד כמו כולם / ורואה עתיד / וחושב תמיד / שהכוונה נותנת אמונה". 

 
 
👈 ב-3 ביולי 1882 הציג המדען הצרפתי הרב-תחומי אטיין ז'ול מארה את מצלמת הכרונופוטוגרפיה שלו, המאפשרת לתעד עצמים בתנועתם. אטיין אמנם היה בהכשרתו רופא, והיה אחד ממייסדי הביומכניקה, אך הוא מוכר בעיקר הודות למחקר ופיתוח של מכשור מדעי ויישום של צילום, קולנוע והנפשה. 
 
מארה למעשה התעניין בפיזיולוגיה של התנועה, אך כאשר נחשף לסדרת צילומים אשר מתארת את דהירתו של סוס, הבין מארה כי מצלמה המתעדת תנועה תוכל לעזור לו במחקרים אלו. (מארה התעניין, בין השאר, במעוף הציפורים). 
 
פוסט או מאמר על מארה והמצאת הכרונופוטוגרפיה יכול להיות מעניין ומעשיר לא רק לכל מי שעוסק בצילום, אלא גם לכל מי שעוסק בתיעוד או בתנועה, ביצירתיות וביזמות. ובעצם, גם לכל מי שעוסק בטכנולוגיות של צילום מסוגים שונים (עזרי צילום לצרכי רפואה) וגם פוטו-תראפיה.. 
 
 
כרונופוטוגרפיה - אטיין זו'ל מארה

השראה מספר : Content INC מאת ג'ו פוליזי (Joe Pulizzi)

הספר למעשה מדבר על מודל עסקי שמתבסס על תוכן. המודל של content inc אומר – קודם תשתמשו בתשוקה שלכם לכתוב על נושא מסוים, תלמדו אותו, תחקרו, ובד בבד תיצרו תוכן מעולה שיש לו ערך רב לקהל שזקוק לתוכן הזה. תעשו את זה ותגדילו את הקהילה, בהתחלה בלי שיהיה לכם מוצר או שירות. רק תוך כדי תנועה, ורק כאשר יהיה לכם ברור יותר למה הקהל זקוק ועל מה הוא יהיה מוכן לשלם – רק אז תוכלו לעשות "מונוטיזציה", ולהרוויח כסף מהקהילה.  יחד עם זאת, את הקהילה אפשר להמשיך ולהגדיל רק בעזרת תוכן חינמי ומועיל. 
הספר מתייחס לשלבים השונים ביצירת התוכן, מציע דרכים להגדלת הקהילה וכן אפשרויות מגוונות ליצירת רווח מהתוכן – בין אם על ידי מכירת מוצרים ושירותים, או על ידי הפיכת התוכן עצמו ל'מצרך'. 
 
זוכרים את לירון מתחילת הפוסט? היא עוסקת ביצירת תוכן איכותי ובעל ערך עבור קהל יעד ספציפי – חולי סוכרת.  התוכן שהיא יוצרת ומעלה בחינם לרשת, איפשר לה לבנות קהילה של 20 אלף עוקבים אשר רואים בה מומחית ורוצים להתייעץ עמה. גם עסקים אשר מוכרים שירותים ומוצרים לסוכרתיים רוצים ל\יהעזר בה. כשיש קהילה גדולה ופעילה – יש הרבה מאד מודלים בעזרתם אפשר להרווית כסף. 

מכתיבה מעיקה לכתיבה בתשוקה

 

בהדרכה חינמית חדשה הייתי רוצה לעזור לך לעשות שינוי בגישה שלך לשיווק.

במקום לכתוב במאמץ ומתוך תחושת אילוץ ומועקה – התוכן יכול להפוך להיות חלק מהשליחות שלך. 
הצעד הראשון לשינוי מתחיל בהרשמה כאן !

 

קיבלת ערך? אני כאן כל יום ה'!

בכל שבוע אני מעלה כאן באתר רעיונות לשיווק באמצעות תוכן שרלוונטי לשבוע הקרוב. 
לקבלת הפוסט למייל שלך מומלץ להירשם בתחתית העמוד. 

צרו עמי קשר  לייעוץ נוסף (שיחה ראשונה מתנה! ) 

 

המלצה לקריאה נוספת   

לפוסט הזה יש תגובה אחת

כתיבת תגובה