You are currently viewing פוסט השראה לכתיבה 30 ביולי עד 5 באוגוסט

פוסט השראה לכתיבה 30 ביולי עד 5 באוגוסט

איך לכתוב סיפור טוב למאמר או פוסט?

איך להבין מהו סיפור טוב ומה לא? איך לפתח את הסיפור כדי שירצו לקרוא אותו? מה הופך סיפור למשהו חזק, ואיך סיפורים משפיעים עלינו. הפעם נתמקד בסיפורי האולימפיאדה, על קיץ, גאווה ושנאה.

איך לזהות סיפור טוב כשהוא מתרחש מול העיניים?

כשלומדים עיתונאות, אז לומדים כמובן לזהות את המאפיינים של סיפור טוב. אחת האמירות הידועות היא ש "אם כלב נשך בן אדם, זה לא סיפור לחדשות,  אבל  אם אדם נושך כלב – זה סיפור חדשותי". המשפט הזה מדגים עד כמה אלמנט ההפתעה הוא גורם מכריע בשאלה האם מדובר ב'סיפור', או שמדובר בשיגרה – ולכן זה לא מעניין. בפועל, סטוריטלינג זו משימה מורכבת יותר. נהוג לומר על עיתונאים טובים ומנוסים שיש להם 'אף' לסיפורים, הם יכולים להריח סיפור טוב כשהם נתקלים בו. אבל זו סוג של מיומנות שגם אתם, כיוצרי תוכן עבור הקהל שלכם, יכולים לפתח.

הדבר הכי חשוב כדי לפתח את חוש הריח הזה ל'סיפורים', הוא  להבין מה מעניין את האנשים בקהל שלך. מה מניע אותם. מה הם מחפשים, מה גורם להם לצחוק, לחוש גאווה, להתרגש או להתרגז. והמטרה שלכם היא לזהות אתה סיפורים האלה לא רק בחדשות (ולא רק כאן באמצעות ההמלצות שלי), אלא בחיי היום-יום שלכם. בסיפורים מהשטח, משיחות עם לקוחות, מדברים שאתם חווים בעצמכם ומגלים שיכול לעניין או לתרום גם לאחרים. 

 

 

אני רוצה לנסות להסביר את הרעיון של "מהו סיפור טוב" באמצעות  אירועים שקרו באולימפיאדה. את האולימפיאדה התחלנו אנחנו, הישראלים, עם תחושת אקסטזה והתלהבות של מדליית ארד מפתיעה. כאמור, הסיפור הגדול היה במקרה זה ההפתעה הגדולה, אבל חשוב לשים לב שזה היה סיפור מקומי ומוגבל בזמן. סיפור הופך לסיפור רק אם הוא נחווה כמשמעותי או כיציאה מהשגרה עבור הקהל שלכם.  אם בישראל היו רגילים לקטוף עשרות מדליות כל אולימפיאדה, אז מדליית ארד ראשונה לא הייתה סנסציה. ואם הילד שלכם רגיל להביא הביתה מאיות, עוד מאה לא יהיה 'סיפור'. אבל אם הילד היה נכשל סדרתי ולפתע מוציא 100 עגול במבחן – זה סיפור!  זה כמובן ברור, ועכשיו, הגיע הזמן שלכם למצוא את הסיפורים 'יוצאי הדופן' שיעניינו את הקהל שלכם.  

זה בדיוק גם מה שקרה עם השחיין מתוניסיה – שחיין אלמוני בן 18 שלא היה מוכר לאף אחד ושחה במקצה הצדדי – ולפתע הפתיע וקטף את הזהב!  מה הופך את זה לסיפור בינלאומי טוב, ולא רק לסיפור לאומי של תוניס? קודם כל, העובדה שהוא זכה בזהב, ולא בארד. והדבר השני – ששחייה היא ענף ספורט מאד פופולארי באולימפיאדה, והשחיין האלמוני הביס שחיינים מוכרים. (אגב, האלמוני כבר לא מאד אלמוני – קוראים לו אחמד חפנאווי). 
איך תלמדו מזה לתוכן שלכם? זה בעצם ההבדל בין סיפור שאתם מספרים בבלוג שלכם, או סיפור שאתם מציעים לעיתון או אתר ארצי. בבלוג שלכם יש מקום תוצאות מינוריות יותר, או סיפור אופייני. אבל לעיתונות הארצית או לצורך חשיפה ויראלית, תצטרכו להגיע עם סיפור יוצא דופן. 

יומיים לפני הפרישה המתוקשרת של המתעמלת סימון ביילס מהתחרות, צפיתי בה בתרגיל הקרקע ותרגיל הקפיצות בשלב המוקדמות. שני מכשירים שבהם היא אלופה בלתי מעורערת. התרגילים היו ברמת קושי גבוהה והיא הייתה סך הכל נהדרת בעין בלתי מקצועית, אבל בסיום של שני התרגילים היא יצאה באופן מאד מובהק מן המשטח. תהיתי ביני ובין עצמי – האם העובדה שהמתעמלת הבינלאומית הגדולה בכל הזמנים עושה טעויות כאלה היא סיפור? והתשובה הייתה – לא! זה לא היה סיפור באותה נקודת זמן, גם כי היה מדובר בשלב המוקדמות, וגם כי ביילס עדיין הייתה במקום הראשון במוקדמות, על אף הציונים הפחות טובים שקיבלה בשני המכשירים. גם נבחרת ארצות הברית לא נפגעה מהניקוד הנמוך והמשיכה להיות הנבחרת המובילה. 

אבל התקריות האלה הפכו להיות חלק מהסיפור הגדול באמת, שקרה ברגע שביילס פרשה מהתחרות, בשלב הגמר הקבוצתי. אל הסיפור הזה אתייחס בהמשך. אבל מה שגורם לסיפור הפרישה להיות גדול הוא שהיא עשתה משהו שלא נעשה מעולם, והיא גרמה לכל העולם להתייחס לנושא שלא היה כנראה מספיק מדובר – והוא המתח המנטלי העצום שעמו מתמודדים ספורטאי העילית. השחיין מייקל פלפס מדבר על הנושא כבר כמה שנים, אך רק כעת הדברים הדהדו ונשמעו.

 וזה הכוח הגדול של סיפור טוב – הוא יכול לשנות מחשבות, לחדד מודעות, להפנות זרקור לנושא לא מטופל ולהיות מקור השראה וכוח מניע. 

לסיום אני רוצה להתייחס לסיפור שממנו אפשר ללמוד מה לא לעשות.
כשיוצרים סיפור לרשתות חברתיות, לא יוצרים אותו רק כדי להעלות מודעות לקיום שלכם. אם יש לכם חזון עסקי ומטרות עסקיות, התוכן של המסר חייב להביע את הערכים שלכם. אחרת – אתם עלולים לעשות את הטעות של נבחרת ישראל בבייסבול.
הם רצו לבחון את הטענה של היפנים שהמיטה שהם בנו עבור הספורטאים מתאימה רק לאדם אחד, ולכן העלו לרשת טיקטוק סרטון שבו שאלו "כמה חברים יכולים לעלות על המיטה בכפר האולימפי לפני שהיא תישבר?" וצילמו  שחקנים עולים וקופצים על המיטה, עד שהמיטה קרסה.  
האם הסרטון הפך להיות ויראלי? כן. 
האם הוא העביר ערך שחשוב לנבחרת הבייסבול? ממש לא.
להיפך. הוא גרם למבוכה רבה, והם נדרשו להתנצל ואף הורידו את הסרטון מהרשת. 

לכן חשוב לשים לב – לא משנה עד כמה הסיפור שלכם הוא טוב, אם הוא לא משרת את הערכים שחשוב לכם לקדם – ותרו עליו. 

לשאוב השראה מכל מה שאקטואלי

 

👈 פרשת סימון ביילס

הסיפור עם סימון ביילס התרחש כבר ביום שלישי אבל הפרשה, להערכתי, רק החלה. הסיפור הזה אמנם פותח צוהר לעולם הנפש של ספורטאי העילית, אבל זהו גם סיפור אנושי שמעניק לנו זווית ראייה חדשה על המושג "חוסן נפשי". 

הסיפור הזה הוא על הכוכבים-אלים בשר ודם שאנחנו יוצרים, ומתגלים לנו במלוא אנושיותם, בעת שאנו מגלים גם את גבולות היכולת של האדם – גבולות שהשבוע הסתבר לנו שהם לא דווקא פיזיים. הנושא ה"חם" לדיון יהיה כמובן גם קשור לספורט – היחס לספורטאים כבובות שמשרתים אינטרסים של מדינות ואיגודים, המחסור בהכנה מנטלית (דובר גם בהקשר של שגיא מוקי), והוויכוח האם ביילס נהגה בחוסר אחריות, או שהיא ראויה להערצה. אבל הנושא החם לדיון הוא לא רק בהקשר הספורטיבי.
ביילס נתנה לנו הזדמנות לדיון במשמעות של חוסן מנטלי, לדבר על התמודדות עם לחצים, עיל החשיבות של בריאות נפשית, על המחירים של המתח הנפשי ואף המחיר של מצוינות אישית. וגם בשאלה – איך מפתחים חוסן נפשי? 

העובדה שסימון בת ה-24 הקשיבה לגוף שלה, זיהתה את הסימפטומים ופעלה בהתאם, היא בסיס טוב כדי לכתוב על איך אנחנו יכולים לזהות את הסימפטומים? איך נדע לזהות מה הגבול שלנו? ומה עלול לקרות אם לא נקשיב לסימנים האלה.  אפשר לכתוב על הישגיות ומצוינות, ולפנות גם להורים, שרוצים לתמוך בילדים המצטיינים שלהם בצורה אופטימלית. זו הזדמנות לדבר על מושגים כמו הצלחה או כישלון, על הכוח של "כוכבים", אבל גם על משקלן של הציפיות. 

 

👈 חופשה או חופש?

יודעים מה ההבדל בין חופש לחופשה? רוצים לחלוק את המחשבות שלכם עם הקוראים? אולי יש לכם סיפור טוב שקשור לנושא? סיפור על הפעם ההיא שיצאתם לחופשה, אבל זה ממש לא היה חופש. ואולי דווקא הפוך – על החופש הגדול ההוא שהיה החופש הכי טוב שיש , החופש שבו היה לכם הכי הרבה חופש אמיתי, אפילו שלא יצאתם לחופשה?

"בית הספר של החופש הגדול", אם היה כזה (לא באמת…) הסתיים. חלק מן הילדים ממשיכים בקייטנה אחרת וחלק בבית. ואם אין לכם או לקהל שלכם ילדים – אתם סתם סובלים מחום יולי-אוגוסט וממחירים גבוהים וצפיפות בכל האתרים והמלונות בארץ.  זה הזמן להמלצות שקשורות לאיך 'לעשות' חופש בבית, איך למזער נזקים כלכליים, איך להוציא בחכמה, על מה 'שווה' לבזבז, איפה ואיך כדאי לנפוש ולטייל, איך לארוז, איך לארגן את הלו"ז בחופש, איך להכין את הילדים ליציאה מהשגרה, איך למצוא בייביסיטר, דוג ווקר, קט-סיטר או מישהו שיבשל לילדים כשאתם בחופשה בלעדיהם. כן, גם זו אופציה!  

 

👈 לקראת חזרה ללימודים 

איך להכין את הילדים הקטנים לכניסה לגן או לבית הספר? איך (והאם?) כדאי לילדים לסגור פערים לימודיים במהלך אוגוסט? איך לבחור מורים פרטיים, אילו חוברות מומלצות, מה צריך לקנות, איפה ואיך כדאי לקנות? האם לקנות טלפון לילדים? איזה תיק מומלץ לילדים? איך לעזור לילד להבליט את היחודיות שלו, לרכוש חברים חדשים, להפגין ביטחון ועוד.  אולי יש לכם הזדמנות להציע משהו לבני נוער בחופשה?

אם בקהל שלכם יש הורים, אבל המומחיות שלכם אינה קשורה לילדים ובני נוער, ניתן להתייחס לבעיות הרלוונטיות של ההורים ולהציע להם פיתרון. לדוגמה, קוסמטיקאית יכולה להציע להגיע עם הילדים ולגלות שיש לה פינה שבה הילדים יכולים לשחק, והיא יכולה גם להציע טיפולים משותפים לאימא ובת, הסברים לאימהות שרוצות להדריך את הילדות המתבגרות שלהן איך לשמור על העור בקיץ, וכדומה. 

ימים מיוחדים בשנה

 

👈 מחר, יום שישי ה-30 ביולי הוא יום החברות הבינלאומי – international friendship day

חברות היא אחד המוטיבים המרכזיים בסיפורים. מכירים סיפור חברות מיוחד שכדאי לשתף? למשל, סיפור על חברות אמיצה של שנים, אשר עומדת במשברים; חברות אשר חוצה גבולות ותרבויות, סיפור על בגידה בחברות, סיפור על חברות עד מוות, סיפור על חברות מקרית או מפתיעה.
ואולי הסיפור הוא דווקא על הטקסים בין חברים? משהו מיוחד שאתם עושים ביום מסוים עם חבר מסוים או קבוצת חברים? משהו מרגש שמישהו עשה עם או למען חבר. או פשוט – מה הדברים שאתם חולקים עם החברים שלכם? למה החברות הזו כל-כך מיוחדת?
זה לא חייב להיות בסיס לסרט של דיסני, מספיק שזה יהיה סיפור שיעורר רגש, סיפור שילמד משהו, שיבטא אחד הערכים שלכם, או שיעורר השראה. 

👈 יום ראשון ה-1 באוגוסט הוא יום ה- W.W.W  = World wide web 
היום המוקדש לרשת העולמית הגדולה, הוא יום אשר מדגיש את העובדה שהיום כמעט כל הסיפורים שמעניינים אותנו הם במרחק כמה הקשות במקלדת. 

יכולות החיפוש ברשת העולמית הגדולה מעניקה לנו יכולות יוצאות דופן גם כמי שמחפש סיפורים ומידע, וגם כמי שרוצה לספר אותם. יחד עם זאת, קלות החיפוש יוצרת גם הרבה בעיות. זה היום לדבר על שני הצדדים של המטבע. 

מצד אחד – אני מזמינה אתכם לחשוב על המצלות לאתרים שבהם אפשר לקרוא סיפורים, מידע וכלים שיכולים להיות משמעותיים לקהל שלכם, על דברים משמעותיים שלמדתם בזכות הרשת, על קשרים חברתיים שנוצרו ועוד סיפורים על כל השפע שקיבלתם במהלך העשורים האחרונים מהרשת העולמית הגדולה. 

מצד שני, אני מזמינה אתכם גם לעזור לקהל שלכם לנפות מידע עודף, לדרג את מהימנות המקורות, לעזור ב'שיטה' לבדיקת המידע, טיפים להגנה על הפרטיות או סיפורים על הדברים הפחות טובים שקורים ברשת העולמית הגדולה.

רוצים להמליץ על הבלוג הזה? שתפו אותו  (אבל שימו לב – הפוסט לא נגמר….)

Facebook
Twitter
LinkedIn

Friendship

השראה מימים מיוחדים בהיסטוריה - השבוע לפני...

מזל טוב ליורם יובל - נולד ב-2 באוגוסט 1958

ידעתם שפרופסור יורם יובל הוא נכדו של הפרוסור ישעיהו לייבוביץ, וכי היא החליף את שמו ל"יובל" כדי לא להיות  מקושר באופן מידי לסבו המפורסם? 
פרופסור יובל הוא פסיכואנליטיקאי, פסיכיאטר, וגם חוקר מוח, מומחה בתחום חקר הרגשות וחקר האושר. הוא אף הנחה סדרת טלוויזיה מצליחה בשם "איך להיות מאושר בששה שיעורים" ואת התכנית "שיחת נפש". 

פרופסור יובל הוא מומחה בלספר סיפורים, ובספרים שכתב הוא מספר על מקרים מרתקים מחדר הטיפולים.  רבים מהטורים והפוסטים שלו הופכים לויראלים. מחקרים וסיפורים שהוא משתף הם כר פורה לנושאי שיחה, גם בסלון וגם ברשת, והוא מרשה לעצמו להיות גם שנוי במחלוקת…

ב-16 ביולי הוא פירסם בעמוד הפייסבוק שלו "עכשיו זה מדעי: אוהבים אותך יותר משנדמה לך" ולרגל יום ההולדת שלו – ממליצה לכם לקבל השראה מיורם יובל. 

על גאווה ושנאה קדומה

👈 ה-30 ביולי 1992 היה יום גורלי במדינת ישראל. זה היום שבו, באופן מפתיע, ספורטאית ישראלית זכתה בפעם הראשונה במדליה אולימפית! 
זו הייתה יעל ארד שזכתה במדליית כסף בג'ודו. אז, ענף הג'ודו לא היה מה שהוא היום בישראל (והוא הפך להיות ענף משמעותי במיוחד בזכות סיפור ההצלחה של יעל ארד, ושל אורן סמדגה, אשר זכה בארד יום אחריה). 
עד 1992 אף ספורטאי ישראלי לא זכה במדליה, ונראה שאפילו לא ממש הייתה כאן ציפייה כזו. ארד הייתה החלוצה שהצילה את הגאווה הלאומית. והתקוות שאנו מבטאים היום למדליות נוספות (וגם האכזבות…) הן תוצאה של אותה חלוצה שהוכיחה לנו לראשונה שגם ישראל הקטנה יכולה 'לעשות את זה'. 

מי החלוצים בתחום שלכם ששברו תקרת זכוכית? במה אתם הייתם חלוצים וסללתם את הדרך לאחרים?
איזה עוד סיפור 'חלוצי' השפיע עליכם?  ומה עוד מעורר בכם גאווה, אישית או לאומית, בדומה למדליה אולימפית?

👈 הגאווה לא עזרה ב-1 באוגוסט 2009 לחבורת הצעירים שישבו בברנוער , בעת שנכנס למועדון של אגודת הלהט"ב אלמוני חמוש  וירה בנוכחים.  הוא הרג שניים ופצע 11.
זה היה אחד מפשעי השנאה שזעזעו את המדינה, ושלא פוענח עד היום. 
האירוע זכור גם בגלל הסיקור החדשותי ש"הוציא מהארון" חלק מבני הנוער שנכחו במקום, ושבני משפחתם למדו על זהותם מן התקשורת. 
שנים לאחר האירוע נפטר גם חן לנגר ז"ל, מדריך בבר-נוער שנפצע באירוע ברגלו, וקרוביו טענו כי הוא "הקורבן השלישי של הרצח".

מה אפשר לכתוב על סיפור עצוב כזה?  
בעיקר אם יש לכם זווית אישית, אם חשוב לכם להילחם בשנאה ובורות, או אם יש לכם סיפור על שנאה שהתחלפה בחברות, או לפחות כבוד והבנה. איך אתם ממליצים להתטמיר שנאה? איך נכון להגיב לשנאה המופנית כלפינו?

השראה מהספר Everybody writes של אן הנדלי - על סטוריטלינג

הספר הוא מדריך לכתיבה שיווקית המיועד גם לעסקים קטנים וגם לחברות גדולות, ואף על פי שיש בו חלק ארוך אשר מתאים בעיקר לכתותבי תוכן הכותבים באנגלית, הוא מציג כמה רעיונות מעניינים, כמו למשל התפקיד של "עיתונאי חברה" – שהוא אדם שכל תפקידו למצוא את הסיפורים המעניינים בתוך החברה, ולספר אותם לקהל בדרך עיתונאית ומעניינת. 

בפרק "ספרו איך תשנו את העולם" המחברת מונה חמישה מאפיינים של סיפור 'עסקי'  טוב.

1.. ספרו סיפור אמיתי, עם אנשים אמתיים, הציגו רגשות אותנטיים ואמינים, וככל האפשר תארו מה קורה, ואל תאמרו מה קורה.  (show, don't tell). 

2. הדגישו כיצד המוצר או השירות או החברה שלכם נוגעים בחיים של אנשים אמתיים. כדאי להית ספציפיים מספיק כדי להיות אמינים, אבל אוניברסליים מספיק כדי להיות רלוונטיים. 

3 הסיפור שלכם צריך להציג זווית רעננה שמציגה אתכם, ואת הייחודיות שלכם או של העסק שלכם. היא ממליצה "תהיו אתם", ואל תנסו להידמות למישהו אחר. 

4. הסיפור שלכם צריך לשרת את הלקוחות. הוא יכול להיות עליכם, אבל הוא חייב להיות מסופר בדרך שתהייה רלוונטית לחיים של הלקוחות. הסיפור הוא טוב במיוחד כאשר  הלקוח הוא הגיבור. 

5 כדאי שהסיפור שלכם יספר סיפור גדול יותר מכם או מהעסק שלכם (כי שגם אני העתי במאמר "הרעיון הגדול מאחורי המסר השיווקי"), הסיפור יהיה על מה שאתם מייצגים ומקדמים עבור עתיד טוב יותר ועולם טוב יותר למעשה, הסיפור שלכם צריך לספר איך אתם מתכוונים לשנות את העולם.

 

מבצע הקיץ ממשיך עד סוף החודש!

אין לך מספיק זמן לכתוב תוכן שיווקי במהלך הקיץ?
אולי סתם בא לך להתפנק?
יש לי הצעה- אני מראיינת אותך ובעקבות כך כותבת לך תוכן לרשתות החברתיות

מבצע 8 פוסטים ב- 600 שקלים עוד מעט מסתיים! 

שילחו לי הודעה לתאום שיחה. דנה : 052-3435870

 

צרו עמי קשר  לכל שאלה (שיחת יעוץ ראשונה מתנה! ) 

 

לפוסט הזה יש 11,853 תגובות

 1. אילנה

  תודה דנה על הפוסט המלמד🌷

 2. 메이저놀이터

  You said these comments gave me a new insight. I read this article with great interest and it has been very helpful to me. Thanks to your information, my opinion has been turned in a positive direction. Thanks for sharing good information.메이저놀이터

 3. 안전놀이터

  I'm writing on the same topic as what you posted. For me, who was quite lost, your writing is like a ray of light to me. I don't know how fortunate I am to find this blog. 안전놀이터

 4. 먹튀검증사이트

  First of all, thank you for choosing to publish this wonderful article. This article was especially helpful for me. I hope you write more about related topics. We look forward to your follow-up. 먹튀검증사이트

 5. 먹튀사이트

  This unique one seems to fit perfectly and ideally. Each of the trivial essentials is generated with a large amount of story knowledge. I am very impressed with this article. 먹튀사이트

 6. 메이저사이트

  It seems to be the most similar product to what I was looking for. The products you introduce seem to be all good one by one. I don't think I've ever regretted purchasing a product you introduced like 메이저사이트. thank you

 7. I've been searching for hours on this topic and finally found your post. majorsite, I have read your post and I am very impressed. We prefer your opinion and will visit this site frequently to refer to your opinion. When would you like to visit my site?

 8. LarryHep

  [url=https://over-the-counter-drug.com/#]fluconazole over the counter[/url] over the counter ed meds

 9. LarryHep

  [url=https://over-the-counter-drug.com/#]over the counter flu medicine[/url] is ivermectin over the counter

 10. LarryHep

  [url=https://over-the-counter-drug.com/#]over the counter pain meds[/url] fluconazole over the counter

 11. LarryHep

  [url=https://over-the-counter-drug.com/#]what can you give a dog for pain relief over the counter?[/url] over the counter allergy medicine

 12. Rafaelmidge

  https://stromectol.science/# minocycline 100mg pills online
  [url=https://zithromax.science/#]cheap zithromax[/url] can you buy zithromax over the counter in canada

 13. Rafaelmidge

  https://amoxil.science/# amoxicillin 500mg capsules
  [url=https://doxycycline.science/#]doxycycline hyclate 100 mg cap[/url] doxycycline 100 mg

 14. Rafaelmidge

  https://zithromax.science/# zithromax pill
  [url=https://doxycycline.science/#]order doxycycline[/url] order doxycycline

 15. Rafaelmidge

  https://stromectol.science/# ivermectin eye drops
  [url=https://stromectol.science/#]buy stromectol[/url] ivermectin 6 mg tablets

 16. Zacharyjulge

  п»їMedicament prescribing information. Comprehensive side effect and adverse reaction information.
  [url=https://stromectolst.com/#]stromectol australia[/url]
  Get information now. earch our drug database.

 17. JamesJaics

  Best and news about drug. Read now.
  https://stromectolst.com/# stromectol 3mg cost
  Read now. Drug information.

 18. Ronaldmof

  Drugs information sheet. Get information now.
  stromectol medicine
  What side effects can this medication cause? Drug information.

 19. Kevinverne

  All trends of medicament. Some trends of drugs.
  stromectol prices
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. safe and effective drugs are available.

 20. Zacharyjulge

  Medscape Drugs & Diseases. drug information and news for professionals and consumers.
  where to buy stromectol
  Drugs information sheet. Drug information.

 21. Ronaldmof

  What side effects can this medication cause? safe and effective drugs are available.
  ivermectin coronavirus
  Get information now. Medscape Drugs & Diseases.

 22. Kevinverne

  Learn about the side effects, dosages, and interactions. earch our drug database.
  https://stromectolst.com/# generic ivermectin
  Get here. Medscape Drugs & Diseases.

 23. Kevinverne

  Cautions. Read information now.
  ivermectin usa price
  Generic Name. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 24. JessePew

  earch our drug database. Comprehensive side effect and adverse reaction information.
  [url=https://stromectolst.com/#]ivermectin 9 mg[/url]
  Top 100 Searched Drugs. Everything about medicine.

 25. Ronaldmof

  Top 100 Searched Drugs. All trends of medicament.
  [url=https://stromectolst.com/#]stromectol tablets for humans[/url]
  Everything information about medication. Medscape Drugs & Diseases.

 26. Zacharyjulge

  safe and effective drugs are available. drug information and news for professionals and consumers.
  ivermectin pills canada
  safe and effective drugs are available. Read information now.

 27. Kevinverne

  Get information now. Read here.
  [url=https://stromectolst.com/#]ivermectin 50[/url]
  Get here. All trends of medicament.

 28. Ronaldmof

  Get here. Drug information.
  https://stromectolst.com/# stromectol
  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Read now.

 29. Kevinverne

  Generic Name. Top 100 Searched Drugs.
  ivermectin 4 tablets price
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 30. Zacharyjulge

  safe and effective drugs are available. Read information now.
  stromectol medicine
  Top 100 Searched Drugs. Drugs information sheet.

 31. Kevinverne

  Read information now. Drug information.
  https://stromectolst.com/# buy ivermectin canada
  earch our drug database. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 32. Willietuh

  Read here. Drug information.
  https://mobic.store/# where to buy generic mobic
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Read now.

 33. DavidChima

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Get here.
  https://nexium.top/# where can i buy cheap nexium without rx
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. All trends of medicament.

 34. Willietuh

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Get here.
  [url=https://levaquin.science/#]can i get generic levaquin no prescription[/url]
  Best and news about drug. Everything what you want to know about pills.

 35. Jamesboaro

  What side effects can this medication cause? Get warning information here.
  https://nexium.top/# where to get generic nexium
  Drugs information sheet. п»їMedicament prescribing information.

 36. Donalderync

  Best and news about drug. Read information now.
  zestril drug
  safe and effective drugs are available. All trends of medicament.

 37. DavidChima

  Best and news about drug. drug information and news for professionals and consumers.
  https://levaquin.science/# can i purchase levaquin pill
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 38. Willietuh

  Top 100 Searched Drugs. Everything about medicine.
  [url=https://nexium.top/#]cost of generic nexium tablets[/url]
  Definitive journal of drugs and therapeutics. All trends of medicament.

 39. Donalderync

  Some trends of drugs. Cautions.
  [url=https://nexium.top/#]can i order nexium without insurance[/url]
  Actual trends of drug. Cautions.

 40. Aaronvoili

  Cautions. Generic Name. buy amoxicillin 500mg canada
  All trends of medicament. What side effects can this medication cause?

 41. Denniszix

  Everything what you want to know about pills. Read now.
  zithromax 250 mg
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Some trends of drugs.

 42. Davidtom

  Read information now. Medicament prescribing information.
  https://finasteridest.online where buy cheap propecia
  safe and effective drugs are available. All trends of medicament.

 43. JamesInilt

  Read here. Definitive journal of drugs and therapeutics.
  https://finasteridest.com/ can i purchase generic propecia without prescription
  п»їMedicament prescribing information. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 44. Denniszix

  safe and effective drugs are available. earch our drug database.
  https://finasteridest.online where can i buy cheap propecia price
  Commonly Used Drugs Charts. Generic Name.

 45. Aaronvoili

  Some trends of drugs. Everything about medicine.
  buy zithromax without presc
  Get here. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 46. Davidtom

  Read information now. Some trends of drugs. amoxicillin 875 125 mg tab
  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Commonly Used Drugs Charts.

 47. Denniszix

  Some trends of drugs. Read information now. [url=https://amoxicillins.com/]amoxicillin where to get[/url]
  drug information and news for professionals and consumers. Everything what you want to know about pills.

 48. JamesInilt

  Top 100 Searched Drugs. What side effects can this medication cause?
  [url=https://finasteridest.com/]get cheap propecia no prescription[/url]
  Medscape Drugs & Diseases. What side effects can this medication cause?

 49. DonaldAcron

  What side effects can this medication cause? Definitive journal of drugs and therapeutics. [url=https://amoxicillins.online/]amoxicillin buy canada[/url]
  drug information and news for professionals and consumers. Read information now.

 50. JamesInilt

  Everything information about medication. Actual trends of drug.
  https://azithromycins.online/ zithromax 250
  Cautions. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 51. Denniszix

  All trends of medicament. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  zithromax over the counter
  Actual trends of drug. Everything about medicine.

 52. Aaronvoili

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. What side effects can this medication cause?
  can you buy clomid without a prescription
  Top 100 Searched Drugs. Get information now.

 53. Davidtom

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Everything what you want to know about pills. https://amoxicillins.com/ amoxicillin without a doctors prescription
  Get here. Generic Name.

 54. JamesInilt

  Generic Name. safe and effective drugs are available.
  [url=https://azithromycins.com/]cheap zithromax pills[/url]
  Drugs information sheet. Top 100 Searched Drugs.

 55. DonaldAcron

  Read now. drug information and news for professionals and consumers.
  [url=https://clomiphenes.com]generic clomid price[/url]
  Everything about medicine. п»їMedicament prescribing information.

 56. Denniszix

  Actual trends of drug. Generic Name. https://amoxicillins.online/ can i purchase amoxicillin online
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Cautions.

 57. EfrenRon

  Read information now. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  erectile dysfunction medicines
  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 58. MortonsWocK

  Long-Term Effects. Drug information.
  https://edonlinefast.com new ed drugs
  Drugs information sheet. Get warning information here.

 59. Robertliada

  Get information now. Generic Name.
  https://edonlinefast.com top ed pills
  Everything what you want to know about pills. earch our drug database.

 60. Philiplaubs

  Everything information about medication. Commonly Used Drugs Charts.
  [url=https://edonlinefast.com]best male enhancement pills[/url]
  Everything about medicine. Read information now.

 61. MortonsWocK

  Some trends of drugs. Read here.
  buy erection pills
  Some trends of drugs. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 62. DonaldAcron

  safe and effective drugs are available. earch our drug database. https://amoxicillins.online/ amoxicillin without a doctors prescription
  earch our drug database. Get information now.

 63. EfrenRon

  Top 100 Searched Drugs. Read information now.
  https://edonlinefast.com new ed drugs
  Actual trends of drug. All trends of medicament.

 64. Robertliada

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. earch our drug database.
  https://edonlinefast.com ed treatment pills
  Get information now. Some trends of drugs.

 65. Philiplaubs

  Get here. What side effects can this medication cause?
  [url=https://edonlinefast.com]pills erectile dysfunction[/url]
  Commonly Used Drugs Charts. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 66. MortonsWocK

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. safe and effective drugs are available.
  [url=https://edonlinefast.com]generic ed drugs[/url]
  Read now. Generic Name.

 67. Victorzot

  Actual trends of drug. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  canadian pharmacy meds reviews
  Long-Term Effects. Get here.

 68. EdgarJex

  All trends of medicament. Cautions.
  https://canadianfast.com/# cvs prescription prices without insurance
  Drug information. safe and effective drugs are available.

 69. JeffreyevemY

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Get here.
  [url=https://canadianfast.com/#]online prescription for ed meds[/url]
  Medscape Drugs & Diseases. Drugs information sheet.

 70. Robertliada

  Top 100 Searched Drugs. Get information now.
  https://canadianfast.com/# non prescription ed drugs
  Get information now. Drugs information sheet.

 71. MichaelJeaks

  Commonly Used Drugs Charts. What side effects can this medication cause?
  best canadian online pharmacy
  Long-Term Effects. Get here.

 72. Victorzot

  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Everything about medicine.
  canadadrugpharmacy com
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Get information now.

 73. EdgarJex

  earch our drug database. All trends of medicament.
  [url=https://canadianfast.online/#]prescription drugs online without doctor[/url]
  Read here. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 74. JeffreyevemY

  Read here. Actual trends of drug.
  ordering drugs from canada
  All trends of medicament. Everything information about medication.

 75. JeffreyevemY

  Read now. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  [url=https://canadianfast.com/#]canadian drugs online[/url]
  Read here. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 76. Robertliada

  Cautions. Get here.
  [url=https://canadianfast.online/#]cat antibiotics without pet prescription[/url]
  Some trends of drugs. Drug information.

 77. EdgarJex

  Long-Term Effects. Long-Term Effects.
  [url=https://canadianfast.online/#]mexican pharmacy without prescription[/url]
  earch our drug database. Read information now.

 78. Victorzot

  Read here. Get warning information here.
  https://canadianfast.online/# prescription drugs
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Read information now.

 79. JeffreyevemY

  Drugs information sheet. What side effects can this medication cause?
  https://canadianfast.com/# prescription drugs without prior prescription
  п»їMedicament prescribing information. Everything about medicine.

 80. MichaelJeaks

  All trends of medicament. Read information now.
  https://canadianfast.online/# canadian pharmacy online
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Read here.

 81. EdgarJex

  Long-Term Effects. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  canadian pharmacy in canada
  Best and news about drug. Some trends of drugs.

 82. SammyRog

  Drug information. Commonly Used Drugs Charts.
  20 mg sildenafil cheap
  What side effects can this medication cause? Read now.

 83. Bradleyalina

  Long-Term Effects. What side effects can this medication cause?
  https://viagrapillsild.online/# 100mg sildenafil coupon
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 84. Charlessnunk

  Get here. drug information and news for professionals and consumers.
  https://viagrapillsild.online/# can you take prozac and viagra
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Top 100 Searched Drugs.

 85. Bradleyalina

  Everything information about medication. earch our drug database.
  https://viagrapillsild.online/# sildenafil capsules in india
  Actual trends of drug. earch our drug database.

 86. Bradleyalina

  Get information now. safe and effective drugs are available.
  [url=https://viagrapillsild.com/#]viagra click here info buy cialis[/url]
  Cautions. Long-Term Effects.

 87. Charlessnunk

  Cautions. Generic Name.
  https://viagrapillsild.com/# sildenafil without a rx
  Commonly Used Drugs Charts. Drug information.

 88. SammyRog

  Learn about the side effects, dosages, and interactions. All trends of medicament.
  https://tadalafil1st.online/# tadalafil generic otc
  What side effects can this medication cause? Actual trends of drug.

 89. Morrisbig

  Some trends of drugs. Long-Term Effects.
  https://tadalafil1st.com/# cialis 20mg tablets price
  Commonly Used Drugs Charts. Top 100 Searched Drugs.

 90. Williswhepe

  All trends of medicament. Definitive journal of drugs and therapeutics.
  [url=https://tadalafil1st.online/#]tadalafil pills 20mg[/url]
  Drug information. Get information now.

 91. Albertvag

  Everything what you want to know about pills. drug information and news for professionals and consumers.
  https://tadalafil1st.com/# tadalafil cialis
  Cautions. Get warning information here.

 92. Roberttoons

  Top 100 Searched Drugs. Actual trends of drug.
  tadalafil cialis
  Cautions. All trends of medicament.

 93. Williswhepe

  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Read here.
  when to take cialis for best results
  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Some trends of drugs.

 94. Albertvag

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  [url=https://tadalafil1st.online/#]cialis without a prescription[/url]
  Actual trends of drug. Actual trends of drug.

 95. SammyRog

  Best and news about drug. What side effects can this medication cause?
  best tadalafil generic
  Best and news about drug. All trends of medicament.

 96. Roberttoons

  Read information now. Get information now.
  cialis online doctor
  safe and effective drugs are available. What side effects can this medication cause?

 97. Morrisbig

  safe and effective drugs are available. safe and effective drugs are available.
  cialis buy australia online
  Everything information about medication. Everything about medicine.

 98. Williswhepe

  Everything what you want to know about pills. Comprehensive side effect and adverse reaction information.
  [url=https://tadalafil1st.online/#]cialis free trial coupon[/url]
  Read now. What side effects can this medication cause?

 99. Roberttoons

  All trends of medicament. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  https://tadalafil1st.com/# tadalafil online without prescription
  Actual trends of drug. Get here.

 100. Albertvag

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Medscape Drugs & Diseases.
  https://tadalafil1st.online/# tadalafil cost india
  Read information now. Everything what you want to know about pills.

 101. SammyRog

  Read now. Actual trends of drug.
  https://tadalafil1st.com/# generic cialis tadalafil 40 mg
  Drugs information sheet. Read now.

 102. Williswhepe

  All trends of medicament. Comprehensive side effect and adverse reaction information.
  [url=https://tadalafil1st.online/#]buy tadalafil uk[/url]
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 103. Ronnieanads

  Actual trends of drug. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

  [url=https://clomidc.fun/]can i get clomid without dr prescription[/url]

  https://propeciaf.store/ propecia without prescription
  Drug information. Everything about medicine.

 104. AnthonyKiz

  Read information now. Get warning information here.

  [url=https://propeciaf.store/]can i purchase generic propecia pill[/url]

  https://clomidc.fun/ where buy cheap clomid without rx
  Get here. Long-Term Effects.

 105. Michaelcalty

  earch our drug database. Long-Term Effects.

  [url=https://prednisoned.top/]cheapest prednisone no prescription[/url]
  safe and effective drugs are available. Cautions.

 106. Ronnieanads

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. drug information and news for professionals and consumers.

  [url=https://zithromaxa.fun/]order zithromax over the counter[/url]

  https://clomidc.fun/ cost of clomid no prescription
  Long-Term Effects. Everything what you want to know about pills.

 107. AnthonyKiz

  Cautions. Drugs information sheet.
  amoxicillin capsules 250mg

  [url=https://zithromaxa.fun/]zithromax online australia[/url]
  п»їMedicament prescribing information. Some trends of drugs.

 108. Ronnieanads

  Everything about medicine. Best and news about drug.

  https://prednisoned.top/ order prednisone with mastercard debit

  [url=https://clomidc.fun/]where to get clomid without insurance[/url]
  safe and effective drugs are available. Medscape Drugs & Diseases.

 109. MatthewWef

  Everything information about medication. Actual trends of drug.

  https://propeciaf.store/ cost of generic propecia without rx

  [url=https://zithromaxa.fun/]buy cheap generic zithromax[/url]

  [url=https://prednisoned.top/]prednisone oral[/url]
  Read information now. earch our drug database.

 110. Michaelcalty

  п»їMedicament prescribing information. Everything what you want to know about pills.

  prednisone 50 mg tablet canada
  Get warning information here. Commonly Used Drugs Charts.

 111. Ronnieanads

  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Read here.

  [url=https://propeciaf.store/]where to buy cheap propecia without rx[/url]
  over the counter amoxicillin
  Drug information. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 112. totoxetak

  My friends and I were checking the great information found on your web page, but suddenly I came up with a terrible suspicion that I never thanked the website owner for them. All the women were happy to learn them and are certainly having fun with them now. I would like to express my appreciation for not only using the various exceptional information that most people really need to discover, but also simply discover. I personally apologize for not being able to express my thanks earlier. 메이저사이트

 113. notchvip

  It's a very good post. I just came across your blog and wanted to say that I really enjoyed looking at your blog post. Anyway I will subscribe to your feed and I hope you will write again soon! 메이저사이트

 114. vnmbx

  Hello, my friend! I would say that this post is amazing, good writing, and comes with almost all the important information. I want to see these additional posts. 토토사이트

 115. domaedombet

  That's a really good tip, especially for those who are new to the blogosphere. Short but very accurate information… Thank you for sharing this. Must read article! 메이저놀이터

 116. masterfreios

  Over and over I would read small articles and reviews that would clarify their motivations, and that's happening in this paragraph that I'm reading here as well. 메이저토토사이트

 117. I've been searching for hours on this topic and finally found your post. casinocommunity, I have read your post and I am very impressed. We prefer your opinion and will visit this site frequently to refer to your opinion. When would you like to visit my site?

 118. Nswvqo

  order sildenafil 50mg online us viagra tadalafil 5mg oral

 119. Ervinsmags

  ed treatments that really work [url=https://cheapdr.top/#]erectile dysfunction remedies[/url] canadian drugs online

 120. Ervinsmags

  erectile dysfunction cure [url=https://cheapdr.top/#]best ed treatment[/url] treatment for erectile dysfunction

 121. RobertBaH

  herbal ed remedies: drug medication – male erection pills

 122. Ervinsmags

  supplements for ed [url=https://cheapdr.top/#]ed treatment drugs[/url] buy anti biotics without prescription

 123. Ervinsmags

  erection pills [url=http://cheapdr.top/#]ed tablets[/url] medication for ed

 124. GreggThofe

  Prix du Viagra en pharmacie en France: Viagra pas cher paris – Acheter Sildenafil 100mg sans ordonnance

 125. Gihwrh

  cetirizine 10mg without prescription zyrtec pills where can i buy sertraline

 126. GreggThofe

  Acheter viagra en ligne livraison 24h: Viagra prix pharmacie paris – Quand une femme prend du Viagra homme

 127. Fqdaqq

  order isotretinoin 10mg without prescription zithromax usa order azithromycin pill

 128. WayneceR

  viagra subito [url=https://viasenzaricetta.com/#]esiste il viagra generico in farmacia[/url] viagra generico sandoz

 129. WayneceR

  viagra ordine telefonico [url=https://viasenzaricetta.com/#]pillole per erezione immediata[/url] viagra 50 mg prezzo in farmacia

 130. WayneceR

  esiste il viagra generico in farmacia [url=https://viasenzaricetta.com/#]viagra online spedizione gratuita[/url] cerco viagra a buon prezzo

 131. RobertRic

  reputable mexican pharmacies online [url=https://mexicopharm.pro/#]pharmacies in mexico that ship to usa[/url] buying from online mexican pharmacy

 132. GregoryWhilk

  best mail order pharmacy canada: canadian pharmacy – reddit canadian pharmacy

 133. RobertRic

  trustworthy canadian pharmacy [url=https://canadapharm.pro/#]canadian pharmacy oxycodone[/url] reputable canadian online pharmacy

 134. PeterNat

  buy cipro online canada: ciprofloxacin generic – cipro online no prescription in the usa

 135. PeterNat

  antibiotic without presription: buy antibiotics – buy antibiotics for uti

 136. DanielOrDen

  generic doxycycline: doxycycline online – doxycycline hyclate

 137. PeterNat

  buy doxycycline online 270 tabs: buy doxycycline 100mg – doxycycline 100mg price

 138. DanielOrDen

  buy cipro cheap: buy cipro – ciprofloxacin generic price

 139. HaroldCarie

  https://overthecounter.pro/# over the counter medicine
  over the counter sleeping pills [url=http://overthecounter.pro/#]over the counter erection pills[/url] uti over the counter medication

 140. Lycle

  najświeższe informacje z Krakowa i okolic Kasyno HIT Choć w tym miejscu trzeba przyznać, że oferta obu kasyn ZPR jest dość podobna, ale w końcu nic w tym dziwnego, skoro oba kasyna należą do tego samego operatora. W tej lokalizacji znajdziemy doskonały wybór gier kasynowych. Przede wszystkim sporo automatów oraz stoły do gier karcianych i ruletki. W kasynie możemy liczyć na świetną obsługę i w razie ochoty, bardzo dobrze wyposażony bar. Wszystkie gry w kasyno Hit obsługiwane są przez profesjonalnych krupierów, a atmosfera jest bardzo przyjemna. Tak właśnie działa dobrze zrobione mikropłatności w grach i programach. o bezpieczeństwie i nie… Chłopcy chcieli się pobawić w kasyno, ale widocznie zapomnieli zapłacić komu trzeba. 7 lat więzienia bez żadnych zawiasów za ogolenie paru naiwniaków na zawrotne 358 złotych od łebka. Dla porównania Katarzyna Ambergold dostała tylko 4 lata więcej za 50 razy większą kwotę i obrabowanie dziesiątek tysięcy osób z ich oszczędności życia. Nie ma to jak sprawiedliwość w polskim wydaniu.
  http://www.specterkorea.com/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=480
  Odpowiedzieć na pytanie, jak grać w Pokera w Polsce wcale nie jest łatwym zadaniem. Granie w pokera online jest bowiem zabronione wskutek regulacji prawnych, wynikających z ustawy hazardowej. Substytutem, a więc alternatywną, a jednocześnie w pełni legalną opcją są zakłady na pokera. Skorzystaj z poniższych stron, żeby dowiedzieć się więcej i zagrać. W teorii nie ma jednoznacznie określonej liczby osób, które mogą grać w pokera. W praktyce zakłada się jednak, że maksymalnie może to być 10 osób. Minimalnie jednak, grać można nawet w dwie osoby. Początkujący gracze muszą pamiętać, że w każdym kraju sytuacja pokera może być trochę inna i nie zawsze to, co jest legalne w jednym państwie, jest dozwolone w drugim. W Polsce sytuacja pokera jest od pewnego czasu dość ustabilizowana. Zasady poker nie są w żadnym wypadku zmieniane, gracze mają dostęp do każdego wariantu pokera.

 141. HaroldCarie

  https://overthecounter.pro/# over the counter pain meds
  over the counter tapeworm treatment for dogs [url=http://overthecounter.pro/#]over-the-counter drug[/url] uhc over the counter essentials 2019

 142. Kennethcoeni

  herbal ed treatment: cheap ed drugs – best pills for ed

 143. Williamwoums

  erectile dysfunction pills [url=http://edpills.pro/#]over the counter erectile dysfunction pills[/url] gnc ed pills

 144. Kennethcoeni

  erectile dysfunction pills: top rated ed pills – erection pills

 145. Williamwoums

  canada drug [url=http://pillswithoutprescription.pro/#]canadian online pharmacy no prescription[/url] us online pharmacy

 146. Kennethcoeni

  ed dysfunction treatment: ed meds online – ed pill

 147. Williamwoums

  prescription online [url=https://pillswithoutprescription.pro/#]online canadian discount pharmacy[/url] mail order prescription drugs

 148. Kennethcoeni

  medications for ed: buy erection pills – medications for ed

 149. geowl

  Chumba is completely legal in the vast majority of US states, Iowa included. And the best part? You don’t have to spend a single cent to be eligible for the cash prizes. Owned by Virtual Gaming Worlds, Chumba and its sister sites — LuckyLand Slots, and Global Poker — use a patented business model that lets people play games using two virtual tokens. Chumba Casino is among the three social California online casinos owned by VGW Gaming. LuckyLand Slots and Global Poker are the other two. Kind Regards, Chumba Casino Team. If you believe you should have access, please contact us. The biggest draw to Chumba Casino has to be the slots, which include dozens of titles. Some of the slots available on the site include: The ideal penny slot for one player might differ for another, as each person has varying interests in thematics and gameplay. For instance, some players prefer slots with low volatility, while players with a risk-taking vein will likely prefer high-volatility slots that offer higher prizes but less regularly.
  http://compassdevs.com/community/profile/augustinakonig7/
  Visit Parliament Practically all major deposit methods are available at these sites. Moreover, you should be able to find some Aussie-specific methods as well, although these are not as widespread. Therefore, you might claim that depositing options are not a problem for Aussies, as the sites which cater to their needs tend to include the best ones. Among these, the most popular ones are bank transfers from credit or debit cards, wire transfers, although these are more widely used for withdrawals, and multiple e-wallet options. Plus, there is a special type of depositing method which has turned popular throughout the years on many poker sites, POLi. This method is also available as a depositing option for Aussies. Yes. Most good sites have a decent range of play-money tables where you can hone your skills before risking any Aussie bucks.

 150. Caseyfap

  best online pharmacy india [url=http://indianpharmacy.pro/#]best india pharmacy[/url] india pharmacy mail order

 151. Zgznvb

  purchase leflunomide pills arava 20mg ca azulfidine 500mg over the counter