You are currently viewing פוסט השראה לכתיבה 30 במאי עד 5 ביוני
לקראת חודש הגאווה, פסטיבל ישראל ועוד ימים מיוחדים

פוסט השראה לכתיבה 30 במאי עד 5 ביוני

חודש יוני מתחיל, ועל מה מתאים לכתוב תוכן לרשתות החברתיות או בבלוג השבוע? הפוסט הזה ייתן לכם הרבה רעיונות שרלוונטיים ממש השבוע לקהל שלכם

תוכן שיווקי לשבוע שבין 30/5/21 עד 5/6/21

הקדמה לקוראים חדשים - בעלי עסקים, יזמים ובלוגרים שרוצים למשוך לקוחות ולבנות אוטוריטה באמצעות תוכן שיווקי ברשתות החברתיות ובבלוג

 
 

בכל שבוע, מדי יום ה', אני מעלה כאן באתר רעיונות לתוכן שיווקי רלוונטי לשבוע הבא, תוכן לרשתות חברתיות, וכן רעיונות לתכנים שבעזרתם בעלי עסק יכולים לחזק את האוטוריטה שלהם ולמשוך את קהל היעד שלהם. מזמינה אתכם להיעזר בתוכן וברעיונות בפוסט הזה, וכן להפיץ אותו הלאה ברשתות החברתיות.לא מנויים ורוצים לקבל קישור לכל פוסט חדש שעולה? מוזמנים להשאיר בתחתית העמוד את הפרטים שלכם. 
השבוע פתחתי את הפוסט לתגובות ושאלות – אשמח לקרוא מה הצורך שלכם ולשפר את הפוסט בכל שבוע!

עדיין מתקשים ולא יודעים להחליט על מה ואיך לכתוב השבוע?
צרו עמי קשר  (שיחה ראשונה מתנה! ) 

תוכן הקשור לאקטואליה מקומית ועולמית - תוכן לרשתות חברתיות ולבלוג

 

👈 רישום לקייטנות ופעילויות קיץ, לימודים ביולי
אף על פי שמשרד החינוך התעכב עם החלטות בנוגע ללימודים בחודש יולי, זה כבר ממש קורה. 
מה יש לכם לומר להורים שמתלבטים לאיזו קייטנה לשלוח? לפי מה לבחור? איך להתייחס לנושא מהפן הכלכלי? הפסיכולוגי? כמה לתת מקום לבחירת הילד? האם יש לכם המלצה מניסיון אישי/ מקצועי?

ובנוגע לאפשרות ללמוד ביולי החם – אולי יש לכם המלצה בתחום הבריאות או התזונה? האם יש לכם דעת מומחה בנושא החלטת משרד החינוך בנוגע ללימודים?

👈 אסונות האילתורים: 
לאחר קריסת הטריבונות המאולתרות בגבעת זאב, השבוע דווח על עוד הכנות לחתונה גדולה ובה ניסו לחבר טריבונות עם חיבורים מאולתרים. "אילתור" נתפס אצלנו לרוב בהקשר חיובי – כשרון אלתור הוא דבר נחשק וחשוב לצורך התמודדות עם אתגרים. אבל מה הם הקווים האדומים? מתי אלתור הופך לזלזול או לחוסר אחריות?

ניתן להתייחס לאלתור לא רק בהקשר ההנדסי (הקשר אליו יכולים להתייחס אדריכלים, מעצבים וכמובן מהנדסים…), אלא גם לאלתור בהקשר העסקי, בהקשר חינוכי, בהקשר כלכלי ואפילו יצירתי. האם בהקשר היצירתי יש 'קו אדום' ליצירתיות?
מומחי אימפרוויזציה יכולים לתרום כאן.  

👈  האיחוד של "חברים"

מישהו פה לא יודע על האיחוד של 'חברים'? למרות שפרק האיחוד לא ישודר בארץ וצפויים לצלם אותו רק בחודש הקרוב, הרשת מוצפת באנקדוטות וסיפורים הקשורים ל'חברים". חברת MY HERITAGE הישראלית אף עשתה מעשה, והשתמשה במומחיות ובמידע שברשותה כדי לבדוק קשרי משפחה בין חברי הקאסט – כך נמצא שמוניקה וצ'נדלר (קורטני קורקס ומת'יו פרי) הם בני דודים! (אמנם מדרגה 11, אבל למי איכפת?)

האם גם לך יש אפשרות להשתמש במידע או מומחיות שיש לך כדי לספר משהו מעניין על 'חברים'?
לדוגמה: פסיכולוגים או אנשי טיפול יכולים לתרום להבנת תופעה מסוימת בהתייחסות לאחת הדמויות. אפשר להתייחס אליהם גם מתחום האופנה, ניתן לתת את הדעת על עיצוב הדירות והשפעתן על דירות שותפים בשנות התשעים. 
מומחים בדינוזאורים? עופו על זה. 
יש לכם מומחיות אחרת ומחפשים כיוון? ספרו בתגובות. 

ימים מיוחדים בשנה

 

👈 יום שני ה-31.5 הוא "יום ללא עישון" היום הבינלאומי ללא טבק – אמנם בשנים האחרונות כמות המעשנים פחתה מאד, אך רבים עדיין מתקשים להיפרד מן הסיגריה (או תחליפיה) או שאינם מעוניינים כלל להפסיק לעשן. 
כיצד יש ביכולתך לתרום ליום ללא עישון? אפשר להתייחס לא רק לנזקים בריאותיים אלא גם להיבטים תרבותיים וחברתיים של העישון. אם במסגרת עבודתך יש לך חשיפה לבני נוער – נקודת מבטך חשובה. נסו לחשוב על זווית אחרת ויוצאת דופן, על סיפור אישי מרגש או הנגשה של מידע / מחקר כלשהו (גם אם ישן אך לא מוכר בציבור הרחב) המתקשר לנושא. 
חשוב בעת הכתיבה לתת ביטוי לאחד הערכים החשובים לך ולקהל היעד, או לידע ומומחיות שצברת. 

👈 יום רביעי  2.6 הוא יום הריצה! רבים בישראל 'נדבקו' בחיידק הריצה, אך רבים עוד לא מבינים על מה כל המהומה… (ואני ביניהם…).
יום הריצה הוא היום של המאיצים והמייעצים למען ריצה לחיים טובים. 

אין-סוף חיבורים אפשר לעשות, בין ריצה ובריאות, ריצה ותזונה, ריצה ושינה, חינוך לריצה ותנועה נכונה, ריצה ואימון אישי באמצעות ריצה, ריצה וכושר גופני, הפסיכולוגיה של הריצה, מוטיבציה, אנרגיה, התמדה, אופנת ריצה, כלכלת ריצה, טכנולוגיה וחדשנות לאנשים רצים, תיירות וריצה, וגם: ההיסטוריה של הריצה ורצים מעוררי השפעה והשראה. 
מצאתם משהו?  
אם לא התחברתם, אל תדאגו.  למחרת 3.6 הוא יום האופניים הבינלאומי. אולי תתחברו יותר…

👈 פסטיבל ישראל 2021 ייפתח ב-3 ביוני מי שיש לו או היה לו קשר לפסטיבל ישראל או לאירועים הקשורים אליו, זו הזדמנות מצוינת לחזור ולהזכיר זאת (חיזוק מוניטין). 
השנה מציין הפסטיבל גם את החזרה אל האולמות ואל האירועים רבי המשתתפים. זו גם הזדמנות לספר על הגעגוע לתרבות, לקולנוע ולפסטיבלים וחגיגות מכל סוג. 

👈 יום הדונאטס!  
אותי לא תשכנעו שדונאט זה טעים. (בריא זה בטוח לא…) אבל אין ספק שלאפות דונאטס זו אמנות! 
בשנים האחרונות שיגעון הדונטאס האמריקאי הגיע גם אלינו ועבר שדרוג. אם אתם מעצבי עוגות – כמובן שתדאגו לדונאט אקטואלי ומגניב. 
הייתי מתייחסת ליום זה גם אם אתם בתחום האוכל או האמנות, אם יש לכם מוצרים בהשראת או בצורת דונאטס, או אם הלקוחות שלכם ממש אוהבים דונאטס ויש לכם מה לומר בנושא. 

👈 שבוע / חודש הגאווה מתחיל, וזו הזדמנות להביע את עמדתכם או לשתף מניסיונכם בכל מה שקשור לשילוב של הומואים / לסביות / בי-סקסואליים וטרנס-ג'נדרים בני כל הגילאים בחברה, וגם לסיפורי הצלחה על שילוב של המשפחות בקהילה (לצד הקשיים שקיימים בתחום שלך). 

איך להתייחס? סיפור אישי, סיפורי מקרה, שיתוף של מקרה מרגש או יוצא דופן, נתונים, מחקרים, סקר וכמובן – אמנות ויצירה. 
ניתן להתייחס לאירועים מיוחדים, לאנשים מעוררי השראה, ל'יציאות מהארון' ולאייקונים מהקהילה. 
ומה יהיה הערך השיווקי של זה, אתם תוהים? הוא יהיה בכך שתבטאו ערכים שחשובים לכם, ואם הסיפור או המידע יהיה 'חזק', יתכן שתזכו לשיתופים אשר יגיעו לקהלים חדשים. 

מה לכתוב לרגל יום הריצה ב- 2.6?

גאה במשפחה שלי - גאווה 2021

ימים מיוחדים בהיסטוריה

למי חוגגים השבוע יום הולדת?

מזל טוב רות וסטהיימר - פורצת דרך גם בתחום המיתוג האישי
 
👈 30.5 בשנת 1431 ז'אן ד'ארק מועלית על המוקד באשמת כפירה, כישוף ואישומים נוספים.
איזה תוכן שיווקי אפשר לכתוב בהשפעת או בהשראת העלמה הצרפתייה הצעירה מאורליאון, שמילאה תפקיד מפתח בשחרור צרפת מהכיבוש האנגלי במאה ה-15?  ניתן להתייחס אל הסיפור ההיסטוריה מעורר ההשראה בעזרת הכלים המקצועיים, הניסיון או המומחיות שלך. 
אילו תכונות אפשרו לנערה צעירה להיות מצביאה בצבא צרפת? מי היא  המקבילה של ז'אן ד'ארק היום? (ולא דווקא בצבא), עד היום נשים "מתחפשות" לגברים בכל מיני מובנים כדי לשמש בתפקידים 'גבריים', איך זה נראה מנקודת מבטך? מה יעזור לאשה שקוראת אותך להפוך ל"ז'אן דארק' בתחום שלה, אם היא רוצה. 
 
👈 1 ביוני 1967  הביטלס מוציאים את אלבומם פורץ הדרך "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"
אפשר להתייחס לכל אחד מהשירים בנפרד או ל'תופעה' של האלבום ושל הלהקה. ההשפעה עליך באופן אישי (אם יש), או ההשפעה על תרבות. 
 
👈 ב-4 ביוני נאמר מזל טוב לרות וסטהיימר!  הסקסולוגית האמריקאית (היהודיה!) כבר בת 93 ועדיין נחשבת גורו בינלאומית בתחום המיניות, שהתפרסמה בזכות תכנית רדיו מצליחה וכתבה למעלה מ-40 ספרים בתחום. רות דיברה על נושא המיניות בתקופה שבה עוד לא היה נהוג לדבר על הנושא בפרהסיה ועשתה לעצמה "פרסונל ברנדינג" בתקופה שבה המושג עוד לא היה קיים. 
 אנחנו יכולים ללמוד מרות על מיניות ויחסים, אבל לא רק. מה אפשר ללמוד ממנה על העלאה למודעות של נושא שנחשב טאבו, נירמול השיח בנושא שאינו 'פופולרי' וגם כמובן על מיתוג אישי וחוש הומור? 
 
 אם מעניין אתכם להבין מה הדבר הזה שאתם הייתם רוצים להעביר הלאה כדי להאיר את הדרך לעוקבים שלכם , נסו למצוא את התשוקה באמצעות השאלות במדריך הזה שכתבתי https://bit.ly/36ZJclq

המלצה לקריאה נוספת   

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. חוה לוי

  תודה, מעורר השראה. תכנון פוסטים הוא דבר שעדיין לא נכנס אצלי לשגרה. בעסק שלי יש פיקים עונתיים ואני מסתפקת בריגוש שזה מספק לי. אמממה… לא בטוח שזה מרגש את הלקוחות הפוטנציאליים .

 2. danash_admin

  הי חוה, תודה על התגובה! התכנון הוא הרבה פעמים כדי לרגש גם את עצמך, כדי שהכתיבה תהייה מרגשת ומהנה, ויחד עם זאת גם סוחפת ומתאימה לצורך של הלקוחות. התכנון הוא גם בשביל שהקשר עם הקהל שלך יהיה רציף, בין אם הפיקים הם עונתיים ובין אם לא – כי כאשר את בקשר מתמיד עם הקהל, ברגע שהם צריכים אז הם נזכרים בך וקל להם יותר לשלוף אותך מהזיכרון.
  חוץ מזה, שזו הזדמנות להוביל אג'נדה שבא לך להפיץ ולהוביל בעולם כדי להפוך אותו לטוב יותר בעינייך.
  מה המסר שאת רוצה לקדם בעולם?

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איזה כיף לקרא אותך כל שבוע ואיזה משפחה יפה!

 4. majorsite

  I saw your article well. You seem to enjoy majorsite for some reason. We can help you enjoy more fun. Welcome anytime 🙂

כתיבת תגובה