You are currently viewing השראה לקראת חזרה לשגרה -30 בספטמבר עד 6 באוקטובר

השראה לקראת חזרה לשגרה -30 בספטמבר עד 6 באוקטובר

ליצור שגרה מרגשת ופורה - להגשים את הייעוד בכל יום

מצד אחד, מאתגר ליצור תוכן שיווקי אותנטי ועקבי בחודש של חגים, ומצד שני - קשה לחזור לשגרה ולהרגלים ישנים אחרי תקופת הפסקה. מה עושים? זו הסיבה שחזרה לשגרה היא הזדמנות להתחיל הרגלים מועילים.

להפוך את ההרגל לתשוקה.

כל אחד מכם מכיר בוודאי את הלהט שבו אנחנו ניגשים להתחיל במשימה חדשה, שנועדה להשיג מטרה שאנו משתוקקים אליה. אין סוף סיפורים נכתבו על "אחרי החגים אני אתחיל דיאטה"…ועל מה שקורה בפועל. זה מזכיר לי גם את המחויבות הגדולה שיש לנו בתחילת שנת לימודים, והמשמעת שלאט-לאט מרפה מאחיזתה, כשהקשיים מזדחלים פנימה והתשוקה לדרך דועכת. כן, אנחנו עדיין מאד רוצים להשיג את התוצאה, הבעיה שלנו היא עם הדרך אליה…

כשמדובר בקידום העסק שלנו, יש לנו תשוקה גדולה להגיע אל המטרה. רצוי שהדרך תהייה  מהנה, כדי שנוכל ללכת בה בעקביות.  מה יהפוך את הדרך למהנה? כאן אני רוצה לספר את המשל על שלושת הבנאים. 

שלושה בנאים מניחים אבנים אחת על גבי השנייה. שלושתם עושים את אותה עבודה, באותו מקום. שואלים את הבנאי הראשון "מה אתה עושה?" והוא עונה: אני מניח אבנים כדי לבנות קיר.  שואלים את הבנאי השני, "מה אתה עושה"? והוא עונה: "אני בונה קתדרלה".  שואלים את הבנאי השלישי, "מה אתה עושה?" והוא עונה: "אני בונה את בית האלוהים". 

לבנאי הראשון יש עבודה. הוא עושה את מה שהוא עושה כדי להרוויח ולהתקיים. לבנאי השני יש קריירה – מה שהוא עושה, הוא מקפצה לעתיד, הוא מצליח לראות את התמונה הגדולה יותר. לבנאי השלישי יש ייעוד. מה שהוא עושה בחייו (העבודה) יש לה תכלית, והיא חלק בלתי נפרד ממי שהוא. 

מחקרים בפסיכולוגיה גילו שאפשר למצוא יעוד בכל מקצוע, וההבדל בין עבודה שהיא 'עבודה' לעבודה שהיא קריירה או 'יעוד', הוא בתפיסה של האדם העוסק בה. כלומר, בכל מקצוע וכל תחום יש אנשים שרואים במה שהם עושים 'עבודה', אנשים שרואים בו 'קריירה' ואחרים שרואים בו 'ייעוד'. אנשים שרואים במה שהם עושים 'יעוד' גם יותר נהנים מהעבודה שלהם. לא מזמן שמעתי סיפור שסיפרה ענת קלו לברון  על השומר בכניסה לבית הספר של הילדים שלה, שעבורו העבודה הייתה ייעוד. התפקיד שלו היה  לדאוג שההורים יהיו רגועים ויוכלו ללכת לעבודה בראש שקט.  

תחושת הייעוד והשליחות מקשרת בין משהו שגורם לנו הנאה באופן אישי  ובין משהו שמועיל גם לאחרים, או לסביבה. 

אני טוענת שכל אחד בכל מקצוע וכל תחום (שכיר או עצמאי), יכול להרגיש שהוא חי את היעוד שלו, וכתיבת התוכן מאפשרת לנו לממש את הייעוד הזה הלכה למעשה עוד לפני שהגענו למטרות שאנחנו רוצים.  לדוגמה: אם את מדריכת הורים שהיעוד שלך הוא לעזור להורים לגדל ילדים עם תחושת מסוגלות אישית, אז את כבר עכשיו תכתבי תוכן על הנושא שמאד חשוב לך ומשמעותי עבורך, וכבר עכשיו התוכן שלך ימשוך הורים ויעזור להורים, וכבר עכשיו המילים שאת כותבת יעזרו לילדים של ההורים האלה, ולא משנה אם זה יעזור לילד אחד או להרבה. ייתכן שכמדריכת הורים בראשית דרכה שמת לעצמך יעד ללוות 20 משפחות בחודש, או להנחות 50 סדנאות הורים בשנה, או להרוויח 250 אלף ש"ח בשנה. וייתכן שאת המטרות האלה עדיין לא השגת. אבל אם את מאמינה בתרומה שלך, אם את חיה את השליחות שלך, ואם את מתמידה בכתיבת תוכן בעל משמעות שיכול כבר עכשיו לעזור – אז את בדרך הנכונה. 

רוצים לדעת מה הייעוד שלי? כתבתי עליו כאן, בפוסט ההכרות. 

אז מה השלבים בדרך לכתיבת תוכן משמעותי שמושך לקוחות בהתמדה?

1. להבין מה הייעוד שלך
2. להכין תכנית תוכן לחודש או לחודשים הקרובים, עם פוסטים ומאמרים שמממשים הלכה למעשה את הייעוד הזה.
3. לסגל לעצמכם הרגל שיתמוך בכם בדרך להתמדה (זה יכול להיות זמן קבוע ביומן ומקום לכתיבה, זה יכול להיות לקבל השראה כדי שיהיה לכם קל לכתוב, וכל הרגל ש'עובד' לכם).

זו הסיבה שאני כמעט תמיד מחברת את החזרה לשגרה עם יצירת הרגלים חדשים ואפקטיביים, או חזרה (בלי ביקורת עצמית) להרגלים ישנים שננטשו. 

שתהייה חזרה נעימה ומוצלחת לשגרה

לשאוב השראה מכל מה שאקטואלי

 

👈 החזרה לשגרה ללא חגים

 היום (חמישי) אולי היום הראשון אחרי החגים, אבל בגלל שמחר שוב סוף שבוע, חזרה 'אמיתית' לשגרה (אשר כוללת – כך אנו יכולים לקוות  – שבועות רצופים של עבודה עד לחג החנוכה, ב-5 בדצמבר), תהייה רק ביום ראשון.

אחד הדברים שאפשר לדבר עליהם בתקופה זו הם ההרגלים שיש לנו בשגרה, שאת חלקם אנחנו רוצים להחזיר לחיינו ואת חלקם לאמץ אחרי תקופה ארוכה ש'דחינו' את ההחלטה. תקופת 'אחרי החגים' מזמנת הרבה פעמים התחלות חדשות, פתיחת שנת לימודים אקדמית, התחלת חוגים, עונה חדשה, ועוד הרבה פעילויות שנדחו לאחרי החגים. 
איך ניצור לעצמנו הרגלים? איך נחדש הרגל ישן? איך נתכונן לקראת משהו חדש? מה יעזור לסטודנטים? כל אחד מכם, עם הידע והמקצועיות וההתמחות שלו, יחשוב מה יעזור לקהל היעד שלו השבוע בחזרה לשגרה. 

👈 סיפור אישי מעורר השפעה – הסימנים לאלימות במשפחה.

בסוף השבוע האחרון (לפני שמחת תורה), סיפרה לירון דרור בראיון אותנטי, על כל מה שעברה עד שבעלה לשעבר, ברק בן עמי, רצח את בתם בת העשרה חודשים, ותקף באלימות אותה ואת הבת הבכורה. היא סיפרה על כל תמרורי האזהרה שהיו בדרך והיא לא הבחינה בהם. בעקבות הראיון ב"חדשות סוף השבוע" נרשמה השבוע עלייה משמעותית בכמות הפניות של נשים לקו החירום של עמותת ל.א. לאלימות נגד נשים.  זוהי עוד דוגמה כיצד שיתוף בסיפור אישי שיש בו תובנה משמעותית, יכול להשפיע על התנהגות של אנשים. כמו כן, ייתכן שהכתבה בטלוויזיה עזרה לאותן נשים להיות יותר ערות לסימנים שהן ראו והתעלמו מהן. 

האם יש לכם סיפור אישי עם תובנות חשובות? סיפור שיכול לגרום לאנשים לעשות מעשה למען עצמם או משפחתם? האם יש לכם 'רשימת סימנים', שאתם יכולים להציע לעוקבים שלכם? זה יכול להיות בתחום של זיהוי אלימות במשפחה, אבל גם בכל תחום אחר.  

👈 שינויים בגוגל

גוגל הוא האתר הפופולרי ביותר בעולם. הוא כבר הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו, ולא ברור איך הסתדרנו בעבר בלעדיו. אבל גם גוגל  ממשיכה להתחדש!  באירוע שהתקיים אתמול (רביעי) הודיעה החברה שבקרוב החיפוש בגוגל ייראה אחרת. השינויים המתוכננים יעזרו לכם לחפש דברים באמצעות תמונות במקום טקסט, וכן יתווסף פיצ'ר שנקרא "דברים שכדאי לדעת", שייתן מענה לשאלות שאולי לא שאלתם אבל יכולים לעניין אתכם.

השימושים האלה מבוססים על טכניקות של למידה ועל תוכנות זיהוי גרפי. באיזה אופן הקהל שלך יוכל להיעזר בפיצ'רים האלה לדעתך? האם משתמשים בטכנולוגיות האלו גם בתחום העיסוק שלך? כיצד בעסק שלך יש חדשנות? ואיזה עוד חידוש היית רוצה שיהיה בגוגל, או בתחום שלך? קחו את מה שידוע על החידוש הזה והשתמשו בחדשות האלה כהשראה לתוכן שמעניין אתכם או את הקהל. כשהשימושים החדשים ייכנסו לשימוש – האנשים שקראו עליהם אצלכם יזכרו אתכם. 

 

ימים מיוחדים בשנה

 

👈  יום ו' , 1 באוקטובר הוא – יום הטבעונות הבינלאומי

טבעונות כבר מזמן אינה תופעה שולית, בטח לא בישראל. סביר להניח שלפחות אחד מכל עשרה מבין לקוחותיכם הוא טבעוני, וחשוב לו לא לקחת חלק בניצול של בעלי חיים, בין אם בתעשיית המזון, ההלבשה ובכלל.  במקרים רבים מדובר בחלק משמעותי מן ההגדרה העצמית שלהם, ובחלק מהמקרים פשוט ב'פרקטיקה' שמשפיעה על התזונה, על סוגי הבילוי ועל הקניות.  
האם גם העסק שלכם הוא VEGAN FRIENDY?  כיצד אתם יכולים לפרגן לטבעונים או לטבעונות במסגרת תחום ההתמחות שלכם? האם יש לך אפשרות לבוא לקראת לקוחות טבעוניים ולהציע להם שירות מתאים? ספרו על שינוי שעברתם או מידע שלמדתם בהקשר לטבעונות או לטבעונים. 
מומחים בתחום הרפואה, הרפואה המשלימה או התזונה – יכולים לספר על היתרונות שבאורח חיים טבעוני..
מומחים בתחום האופנה והסטייל – זה היום לדבר על אופנה על עיצוב הבית, ללא פגיעה בבעלי חיים. 
האם יש לכם עוד מידע מעניין?
באותו עניין, אפשר לציין שבתאריך 4 לאוקטובר מציינים את "יום בעלי החיים" העולמי.

👈 יום שני, 4 לאוקטובר, הוא "יום למניעת בריונות".

אנחנו רגילים לדבר על בריונות בבית הספר, אבל 'בריונות' יכולה להתקיים בכל מקום. כאשר צד אחד מנצל את כוחו כדי לאיים או להתעלל בחלש ממנו – זו בריונות. בין הנושאים עליהם חשוב לכתוב ביום זה הם: איך אפשר לזהות בריונות? למי אפשר להתלונן? במי אפשר להיעזר? איך להנחות ילדים להגיב לבריונות? באיזו מידה וכיצד כדאי להורים להתערב? 
האם קיימת גם בריונות בעסקים? האם קיימת בריונות בין לקוחות לבעלי מקצוע? האם קיימת בריונות בין קולגות, ומה הייתם מציעים לעשות?
כיצד נראית בריונות ברשת? ומה ההשפעות המנטליות והאחרות על אנשים שחוו בריונות? כיצד אתם התגברתם על חוויה של בריונות, וכיצד אתם יכולים לתת השראה לאחרים בזכות מה שחוויתם והאופן בו התמודדתם? האם אתם מכירים סיפור אחר מעורר השראה, של התמודדות מול בריונות?

👈 חודש אוקטובר  – חודש המודעות לכל-כך הרבה דברים….

במקום שאבחר נושא אחד, אני רוצה לשתף אתכם בכמה נושאים שנראים לי שווים התייחסות.
אוקטובר הוא חודש המודעות לאלימות בבית, חודש מניעת שריפות, חודש המודעות לבטיחות ברשת,  חודש הבריאות הנפשית, חודש ההיסטוריה המשפחתית (ואני מכירה כמה בעלות מקצוע שיכולות להשתמש ביום הזה – מישהי שכותבת סיפורים משפחתיים, ומישהי שמצלמת צילומי 'דורות', ועוד).
אוקטובר הוא גם חודש הלמידה באמצעות מחשב וחודש המודעות לסרטן השד, חודש המודעות לאינטליגנציה רגשית, וחודש הסחר ההוגן. 
זה עוד לא נגמר!  אוקטובר הוא גם חודש המודעות ל ADHD, ואם אתם מכירים בעלי מקצוע שמטפלים גם באנשים עם – ADHD  – ספרו להם!  לבסוף, אוקטובר הוא גם חודש הפיצה, וחודש המודעות לתסמונת דאון. 

-התחברתם למשהו? זכרו להתייחס החודש לנושא.

 

השבוע לפני....

 

👈  בדרך כלל בחלק הזה אני כותבת על אירוע מיוחד בהיסטוריה, ועל מישהו מפורסם שחגג יום הולדת.
התחלתי את הפינה הזו, כי חשבתי שזו עוד דרך לקבלת השראה. עוד זווית דרכה אפשר לכתוב על הדברים שמעניינים אותנו. ואז גיליתי שאני פשוט ממש נהנית ללמוד באמצעות ה"פינה" הזו על אירועים ואנשים. 
למרות זאת -הפעם אני רוצה להציע את האפשרות לכתוב על אירוע משמעותי מהחיים האישיים שלכם – "היום לפני" כך וכך שנים!   זה יכול להיות יום נישואין, התחלת לימודים, קבלת הסמכה, או אירוע משמעותי אחר. 

היום, 30 לספטמבר, הוא יום ההולדת של התאומות שלי, שילדתי לפני 7 שנים.
 וכשישבתי הבוקר לכתוב פוסט, לא יכולתי לחשוב על משהו אחר מלבד על הבנות שלי, שחוגגות היום. והפוסט שיצא היה מפתיע  גם עבורי. עשיתי בו הקבלה בין האתגר שלי  כאימא לשתיים או שלוש ילדות באותו הגיל, ובין האתגר לפנות ללקוחות שונים עם אותו שירות. כתבתי על האיזון העדין שצריך להיות בין לתת שירות דומה בערכו, אבל שונה במעט ומותאם לצרכים האישיים,. ואיך זה מתבטא בכתיבה השיווקית? 
 מוזמנים לקרוא את הפוסט הזה כאן

השראה מפודקאסט

לרגל יום הפודקאסט - המלצה על הפודקאסט - The Think Media podcast

היום ה-30 בספטמבר הוא גם יום הפודקאסט. לפעמים אנחנו מגיעים לתכנים טובים ממש במקרה.
בתחילת דרכי כחובבת פודקאסטים, החלטתי לבדוק פודקאסטים בינלאומיים טובים בנושא תוכן שיווקי. אחד הראשונים שמצאתי היה של חברת Think Media, חברה אשר מתמחה ביצירת תוכן עסקי ביוטיוב, ומלווה עסקים קטנים בתהליך של יצירת תכנים ליוטיוב. 
תוך כדי האזנה לפרקים, גיליתי שאני מבינה יותר ויותר את החשיבות והיתרונת של יצירת תוכן ליוטיוב, וקיבלתי ממש חשק לפתוח ערוץ יוטיוב משלי. לבסוף זה לא קרה, כי הבנתי שצריך להתמקד במשהו, וברור שאני מתחברת יותר למילה הכתובה. 

יחד עם זאת, מהפודקאסט הזה קיבלתי הרבה יותר ערך וידע שיווקי ביחס לרוב הפודקאסטים שנתקלתי בהם לאחר מכן. כמעט כל הפרקים באיכות סאונד טובה מאד, המנחים מדברים באנגלית ברורה, המסרים ברורים וקליטים, והם מצליחים ממש להעביר את השיטה שלהם, שאני מאד מתחברת אליה. השיטה הזו, אגב, לא ייחודית לתוכן של סרטונים. השיטה אומרת כך: תכירו את הקהל שלכם היטב, ותיצרו סרטונים שנותנים מענה לשאלות ובעיות שלהם. אם תהיו מספיק מקצועיים ועקביים, אז בשלב כלשהו אחד מהם יהפוך לויראלי, ואז – הכל יכול להשתנות.  בפרקים רבים הם מראיינים בעלי עסקים שעמם הם עובדים, ואפשר לקבל מהם הרבה השראה. והנה גיליתי שהם בכלל עושים VLOG ביוטיוב, ואפשר לצפות באחד הפרקים פה למטה.

נגן וידאו

קיבלת השראה כדי לכתוב תוכן? מזמינה אותך להזמין עכשיו מישהו לעקוב אחרי הבלוג הזה... הרשמה בתחתית העמוד

Facebook
LinkedIn

 

צרו עמי קשר  לכל שאלה (שיחת יעוץ ראשונה מתנה! ) 

 

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. מירב

  דנה,תודה על הכתיבה המפרה שלך!
  ממש עורר בי המון מחשבה והתעוררות לחזור ולכתוב.
  כשאני מחוברת אל הייעוד שלי קל לי יותר לכתוב ולהביא את עצמי.
  תודה על הבלוגים המעולים שלך!💜🙏

 2. danash_admin

  תודה מירב, איזה כיף לשמוע!
  לקרוא…

 3. Hello! I simply wish to give you a big thumbs up for the excellent info you have right here on this post. I will be coming back to your web site for more soon.

 4. נערת ליווי

  The very next time I read a blog, I hope that it does not disappoint me just as much as this one. After all, I know it was my choice to read through, but I genuinely thought you would have something interesting to say. All I hear is a bunch of moaning about something you could fix if you were not too busy searching for attention.

 5. השתמשו כבר עכשיו בשירותי האתר והזמינו עיסוי אירוטי לטיפול במגע
  עדין ומלטף. עיסוי ארוטי – ליטוף ומלטף הוא מסודר מגע של גוף
  נשי עדין. מסאג׳ מקצועי בבאר שבע גוף באמצעות שמני ארומה, המאפשר לעסות
  שרירים ללא כאב ולעומק, להירגע ולהירגע
  משמן הארומה. דפי זהב מציגים
  רשימה של מעסים מומלצים בנס ציונה
  שיעניקו לך מסאז' מקצועי ועיסויים רפואיים.
  פמלה הצעירה הכי לוהטת חזר , מסאז' איטי
  מרגיע ומרענן לכל אורך הגוף, כולל
  גב צוואר ובטן. עיסוי טנטרי הנו עבודת עומק
  עם הגוף, הנשימה והקול במטרה לשחרר אנרגיה שתקועה
  בגוף וללמד אותה לנוע בנתיבים חדשים ומעצימים.
  עם אתה חושבת שאתה גבר אלפה תזמין את לילי עכשיו למלון בצפון.

  בסופו של דבר כל גבר מחליט כיצד לבלות ועם מי לבלות.
  האמת שיש לכם את כל הסיבות שבעולם מדוע לבלות עם נערות משירותי
  ליווי בלוד. כאן אתם בוחרים עם מי לבלות, איך לבלות
  ומה לעשות לאורך כל זמן האיכות אותו קבעתם לעצמכם כיעד!
  חוויה שרבים יזכרו מצאו לכם זמן להגיע לעיסוי מושלם,
  התקשרו עכשיו לפגישה עם קלרה
  בירושלים.

כתיבת תגובה